});
headerimg

Lördagen 6:e Maj 2017

Resultaten, nu även med Dagens Dubbel hittar du nu här!

Slutresultatet från Västra Mälardalscupen hittar ni här!

Resultat 2016

Korta M

PlacNamnKlubbTid
1Magnus CarnwallVästerås00:21:24  1922
2Waseem AlsmmanSyrien00:22:48
3Benjamnin EklundIK Westmannia00:22:57
4Dennis HolmstedtIk Westmannia 00:23:35  485
5Linus KarlssonKungsörs SK00:24:12  113
6Jimmy ErikssonKungsör00:24:21  486
7Emil SöderlindJärfälla OK00:24:22  477
8Axel LindgrenVedelsö IK00:24:26  488
9Joakim CarlssonBTK Kungsör00:25:24  489
10Fredrik EklundIK Westmannia00:25:53  1177
11Per-Erik SvenssonSaablar Arboga00:26:48
12Albin SöderlindJärfälla OK00:26:58  2
13Richard AspWestermo Teleindustri00:27:10  492
14Hans FeldtIFK Mariefred00:27:26  1180
15Lars SöderlindJärfälla OK00:27:57  1595
16Ted BergkvistNorbergs ck00:28:15  494
17Dennis Berglind00:28:25
18Anders HanbergWestermo Teleindustrier00:29:21  496
19Peter JohanssonWestermo Teleindustri00:29:33  497
20Niclas GissbergElfast Fastighetsförvaltning AB Eskilstuna00:30:16  904
21Pierre ÖbergWestermo Teleindustri00:30:24  499
22kristian lampovästerås friidrott00:30:49  1198
23Viktor LarssonKSK00:31:41  260
24Gustav HolmbergKjula IF00:33:00  1017
25Veikko Männikkö00:33:02  502
26Alvin LarssonKSK00:33:09  207
27Morgan HedIF Verdandi Brottning00:33:19  504
28Benny HedEskilstuna00:33:46  18
29Stefan WesterTullinge00:33:55
30Peter BerglundWestermo Teleindustri00:33:57  506
31Oiva MännikköKungsörs SK00:34:10  1209
32Jerker PetterssonWestermo Teleindustri00:34:11
33Pär KarlströmWestermo Teleindustri00:34:21
34Johan PicklKungsörs SK00:34:31  842
35Thomas JacobssonEVRY00:35:21  912
36Kari ParkkilaWestermo Teleindustri00:37:55
37Fredrik OskarssonWestermo Teleindustri00:38:11
38Johan Sutinen00:38:21  1600
39Cristofer Pettersson00:38:35
40Kenneth IsacssonWestermo00:41:28
41Stefan Anderberg Köpingskamraterna00:41:53  1246
42Tony Jägersund01:08:56

Korta K

PlacNamnKlubbTid
1Emma JanssonIK Wetmannia00:24:42 518
2Mathilda EklundIK Westmannia00:24:57  127
3Agnes JanssonIK Westmannia00:28:03  519
4Eva SuontaustaKöping00:28:57  520
5Anna Ankfjord LundinIFK Strängnäs00:30:59
6Inger SöderlindJärfälla OK00:31:03  990
7Nina Svensson00:31:26  523
8Janina Männikkö00:31:57  524
9Sofia MörlinKungsör00:32:33  525
10Anna KjellgrenKungsör00:33:01  526
11Anna BestermanEVRY00:33:18
12Monika AbrahamssonBromma00:33:21  1229
13Erika selanderEskilstuna00:33:36
14Ulrika JohanssonEVRY00:34:41
15Solveig Blomkvist00:35:36
16Therese JohanssonVärmdö00:35:44
17Elena BersaniniWestermo Teleindustri00:35:46
18Andrea Fanti00:35:47
19Johanna LundinKungsör00:36:06  1241
20patricia östbergEskilstuna00:36:44
21Anna HedHällby00:37:24
22Magdalena LarssonKSK00:37:40  538
23Jenny LindbergVästerås00:38:17  539
24Anne-mari BrinkKöping00:38:28
25Sara BäckströmEskilstuna 00:38:32  541
26Annelie BjörndahlSäterbo skf00:38:32
27Emma Morsing00:38:36
28Anna HolstStabekk, Norge00:39:53
29johanna selanderEskilstuna00:40:35
30Anne-Li HallbladWestermo Teleindustri00:41:11  1368
31Malin NordströmKöping00:41:38  547
32Elsa ErikssonKungsör00:42:27  548
33Eira Neva-JuoniIK Westmannia00:43:17  549
34Cecilia von WaldenIK Westmannia00:43:18  1213
35anna ahlströmEskilstuna00:43:23
36Anna-Lena Jäderberg Västerås 00:49:34  552
37Linda Undegård01:05:25
38Maud Andersson01:05:39
0Anette LundbergDNS  555
0Emma AsterlundDNS
0Karolina WoldSträngnäsDNS
0Caroline WilhelmssonIFK MariefredDNS  1294
0madeliene svedeliusEskilstunaDNS
0Klara EklundIkwDNS  1173
0Anne RavelinKungsörs SKDNS
0Anette Larsson KöpingDNS
0Clara Jacobson Kungsörs skDNS

Milen M

PlacNamnKlubbTid
1Andreas PetterssonEskilstuna friidrott00:40:20 172
2Daniel LarsonEVRY00:41:16  1297
3Jesper NärEskilstuna00:43:53  565
4Markus EdvardssonKvicksund00:44:25
5Anders BoqvistVästerås Cykelklubb00:44:32  796
6Tero SuontaustaKöping00:44:58  340
7Per KunkellVästerås LK00:45:23  568
8Erik BlomqvistEskilstuna00:46:51
9Linus När00:47:06  1504
10Johan HäggströmVästerås00:47:49
11Andreas Douhan00:48:27
12Göran KarlssonOves Cross00:48:29  573
13claudio cezar00:49:20
14Felix WernqvistEVRY00:50:01  1191
15Oskar HolmqvistVästerås00:50:29
16Max ÅsblomEVRY00:50:57  577
17Magnus LarssonVästerås SOK00:50:57  578
18Peter LöfgrenMelo Bostads AB00:51:19  332
19Fredrik AxelssonKungsör00:52:05
20Curt LandströmKungsör00:52:12  580
21Rami Aaltonenkungsör00:52:29  1991
22Alex BirkerDynamix Köping00:53:18
23Roger WhilborgSjösa Hunddagis00:53:27
24Robert LaneColchester Harriers AC00:54:59
25Stefan LundqvistOves Cross00:55:03
26Thomas Andersson00:55:56  1378
27Christian LiljegrenTeam Liljegren00:56:21  1314
28Robert MessingKöpingskamraterna00:57:08  587
29Jan VestfältSveg00:57:11  1026
30Arto SäisäVästerås00:58:39
31Per HolmgrenUllvigymnasiet, Köping00:59:01
32Peter Pettersson 00:59:09
33Maria EkstrandDynamix Köping01:00:02  1202
34Joakim Palm ...01:00:03  593
35Jimmy FernerudTeam DJ`S Kungsör01:00:06  1854
36Linus CarlssonArboga Alpina01:00:22
37Emil WesterlundEVRY01:00:24
38Patrik PetersénKungsör01:00:47
39Lars-Ola LundkvistWestermo Teleindustri01:01:31  1344
40Tomas KarlssonKungsör01:01:51
41Mikael Gürtelschmid VeinCare Kliniken Kungsör01:01:55
42Magnus ÖbergWestermo Teleindustri01:02:43  600
43Peter ArningerKöping01:03:31  1353
44Anna-Lena OlssonKöping01:04:24
45Björn BertilssonGlif01:04:26  280
46Fredrik WernqvistEVRY01:04:57  1683
47Geir OlsenUllvigymnasiet, Köping01:05:16
48Lasse ForssKungsör01:06:18  605
49Sören JonssonSKULTUNA SAIK01:07:00  936
50Timo Ahola01:09:11  343
51Kenneth ÅhströmEskilstuna01:10:28
52Torbjörn AnderssonWestermo Teleindustri01:11:39
53Greger AsplundEskilstuna trailklubb01:12:07  1448
54Johan PerssonSkogstorp01:24:55
0Ove JohanssonOves Cross KöpingDNS  1975
0Anders HanbergWestermo TeleindustriDNS  496
0Magnus NilssonEVRYDNS  1928
0Robert BishopUllvigymnasiet, KöpingDNS
0Mikael Åberg Rapido mcDNS
0Anders LöfLofkonsult.seDNS  614
0Tobias JohanssonJärfällaDNS  1525
0Johannes KullbergEVRYDNS

Milen K

PlacNamnKlubbTid
1Linn BrännebyOk Kolmården00:50:40
2Angelica Douhan00:51:50
3Anna AnheimKarlskoga00:53:25
4Ronja Pettersson 00:53:51  237
5Therese CarlssonEVRY00:55:01  1322
6Anette PetersénKungsör00:55:25
7Therese VestfältSveg00:57:12  623
8Ida LarssonVästerås Sok00:59:01
9Ann-Kristin HellströmJönköping01:00:58
10Malin MartinssonDjurspecialisten01:02:15  1613
11Bina VesaEskilstuna IK01:02:16
12Lina EkdahlKungsör01:03:06  1356
13Joanna WhartonColchester Harriers AC01:03:08
14Nikita Niemonen01:03:31
15Ulrika Gustafsson Kungsör01:03:34
16Maria Grönberg01:03:50
17Maria LorichsKöping01:03:59  1361
18Linda Broberg01:05:08
19Sara SkoogEskilstuna 01:05:09  1233
20Åsa EmilssonMossbo Runners01:05:45  636
21Catharina Sundström LarssonEskilstuna Trailklubb01:06:23
22Ann-Margret SköldinKungsör01:08:42
23Ebba LindeSTOCKHOLM01:08:46  639
24pernilla löfgrenatt fritid01:10:43  1360
25Linn AasenKungsör01:12:03
26Sanna Axelsson Kungsör 01:12:06
27Lena PerssonKungsör01:22:33
28Sirilak PerssonWestermo Teleindustri01:24:52  1365
0Johanna GrönkvistDNS
0Yasmin Apas Köping DNS
0Therese GyöriEVRYDNS  647
0Barbro AnderssonVästerås
0Anneli BjörndahlSäterbo SkfDNS
0Maria SalomonssonDNS
0Karin ValdemarssonKöping Kolsva OKDNF

Långa M

PlacNamnKlubbTid
1Jonathan RosendahlÄrla IF01:06:45
2Viktor LarssonHagaby Goif01:11:15  260
3Dan BäckKumla SF01:13:59
4Henrik PilvingeArt Of Running.se01:17:38  1376
5Daniel andmarkenÖrebro01:18:07
6Christpher BergdahlNäshulta Goif01:18:42
7Joel PennerbornKöpingskamraterna01:21:15  173
8Patrik NilvérLK Gränslöst01:21:55
9Oscar AskerlundHällbybrunns IF01:22:07  1388
10Johan KarlssonTeam MestUte01:22:17  1030
11Eric Rode OlsenTEAM BAR 01:22:47
12Jan ViklundEskilstuna01:24:02  74
13Ola LindelöfVästerås polisens IF01:24:18  662
14Mattias SöderengIFK Sala01:25:06  1397
15Arvid Rinaldo4Active01:25:17
16Mikael JanssonBålsta01:25:49
17Markus WesterlundEVRY01:25:51  1389
18Mamadou DialloVilsta IK01:26:13  665
19Peter KinnunenÄrsta runners01:26:19
20Daniel SköldbergHällbybrunns IF01:26:38
21Greger WrangWestermo Teleindustri01:28:09  668
22Michael ManskeTeam Bar01:28:10
23Michael SpirisÖrebro AIK01:28:12
24Markus ErikssonEskilstuna01:28:13
25Anders SelanderÄrsta IF Eskilstuna01:28:14  175
26Johan RappuEskilstuna Trailklubb01:28:54  672
27Jonas LindgrenLindgren Event01:29:46  1392
28Ilich VeraWesteros Trail Running Society01:29:48
29Sol Johan RyttingRytting Runners01:30:06  674
30Jakob Junker Dala xc ski team01:30:16  1390
31Jonatan Junker Dala xc ski team01:30:34  676
32Pontus WiederholmLone runner01:31:34
33Linus JohanssonKCOK, Stockholm01:31:51  678
34Daniel SirkettWesteros Trail Running Society01:32:02
35Mattias LarssonEVRY01:32:28  837
36Andreas KlevstigTeam MestUte01:32:45  966
37Jocke NyströmIfk Sala01:32:51
38Nicolas LeberruyerEskilstuna CK01:33:32  1031
39Michael EmanuelssonRun Forrest Run01:34:25  684
40petri stoltkungsör01:34:32
41Anders ErikssonJulita Triathlon01:35:18  1532
42Peter YlsöbäckTorshälla01:35:33  156
43Jouko MyyryläinenIK Westmannia01:35:55  1484
44Fredrik Larsson Kungsörs SK01:36:14  57
45jens larssonKungsör01:36:15  1417
46Erik KällbergWesteros Trail Running Society01:36:22
47Pontus AhonenWestermo Teleindustri01:36:26  200
48Peter SjöstrandWestermo Teleindustri01:37:14  1410
49Joakim HellströmJönköping01:37:15  184
50Linus Kullänger01:37:29
51Mark KarlssonTeam Starköl racing01:40:27
52Daniel Åhström01:41:31
53Erik ÖbergWesteros Trail Running Society01:42:00  695
54Lars-Ove HöökVästerås LK01:43:02
55Robin GranbergWesteros Trail Running Society01:43:04
56Joakim AnderssonTeam PQ01:43:24  1432
57Daniel SandbergEskilstuna01:43:50
58Martin KarlssonTeam Tuuls Tak Eskilstuna01:45:24  1424
59David HjälmarlyckaGötlunda IF01:46:22  700
60Henrik LindhIFK Sala01:47:21
61David KlintMedåker IF01:48:04  35
62Ulf EdvardssonEskilstuna Trailklubb01:48:09  702
63Emil OlssonStructor01:50:00  703
64Tomas ErikssonEskilstuna 01:50:02  253
65Stellan RavelinKungsörs SK01:50:02  1332
66Mattias Stolt Ärla IF01:50:23
67Stefan CarlssonBerber idrottssällskap01:50:39  707
68Peter LaaksoEskilstuna01:51:48
69Mahoran GaneshamFazer if01:51:49
70Stefan AnderssonVästerås01:51:50  710
71Alexander SchnelzerWesterns Trail Running Society01:53:19
72Jimmy Karlsson01:53:37
73David TingströmVästerås01:54:27  713
74Tord NymanEskilstuna Trailklubb01:54:31  1450
75Mikael Thörn Team mestute 01:56:52  1507
76Martin RoosDestination Eskilstuna01:56:55  716
77Anderas BestermanEVRY01:56:55
78Per-Arne LindbergEskilstuna Trailklubb01:57:48  1454
79anders zetterbergeskilstuna trailklubb01:57:49  1453
80Tomas AnderssonRåby Rekarne FIF02:00:56  187
81Niclas LarssonTorshälla02:01:21  1457
82Gustav SteneholmÖrebro02:03:26
83Henrik LindhageIk Ymer02:05:10
84Ronny Andersson02:05:21  723
85Stig Ek02:06:16  1439
86Tage EkVilsta IK02:06:17  250
87Stefan Söder02:07:14  726
88Johan KlingsporStora Sundby02:10:46  727
89Michael SchweidenbachNora02:13:18  728
90Mats NilssonIATEK02:15:56  734
91Anders BergströmE302:21:19  195
92Johnny JonssonStora Sundby GoIF02:21:32  731
93Baltzar KlingsporStora Sundby02:34:09  732
94Michael SchweidenbachNora02:13:18  728
95Mats NilssonIATEK02:15:56  734
96Anders BergströmE302:21:19  195
97Johnny JonssonStora Sundby GoIF02:21:32  731
98Baltzar KlingsporStora Sundby02:34:09  732
0  265
0Johan TollStora SundbyDNS  1866
0Peter ArningerKöpingDNS  1353
0Jonas CollénWesteros Trail Running SocietyDNS
0Jesper AxbergDNS
0Thomas IngemarssonEVRYDNS  742
0Ralf TimmermanDNS
0Jörgen SalomnssonStora Sundby GOIFDNS
0Daniel KarlssonÖrebroDNS
0Stefan CarlssonBerber idrottssällskapDNS  707
0Janne LundgrenKatrineholmDNS
0Conny JanssonEskilstuna TrailklubbDNF
0Johan LöwkvistLonesome RunnersDNS
0Rodde VeraWesteros Trail Running SocietyDNS
0Philippe ThoumyWestermo TeleindustriDNS
0Nicklas MolinEskilstuna friidrottDNS  1377
0Anders SelanderÄrsta IF Eskilstuna  175
0Mattias HäggMalmköping DNS
0Marcus ÖstlundHallstahammarDNS  971
0Fredrik BlombergEVRYDNS  1035

Långa K

PlacNamnKlubbTid
1Åsa Bäck01:24:49 1384
2Mona Wolfram AlménVilsta IK01:32:32  757
3IngMarie JohanssonÖrebro AIK01:33:53
4Jennie NimborgVilsta IK01:39:15  1416
5Elin Johansson01:40:06  760
6Anette HögbergHällby IF01:41:36  197
7Cassa SchallingGenvägen01:47:05
8Lena MalmbergKöpingskamraterna01:47:36
9Stefanie KlingsporStora Sundby01:52:03
10Åsa Rönnemark Fazer IF Eskilstuna 01:53:57  1445
11Yildiz KällbergWesteros Trail Running Society01:55:20
12Stina AdolfsonEVERY01:56:56
13Linda Marklund01:57:45
14Bozena GuzianaOves Cross01:59:29  768
15Marie BjörklundVilsta IK02:00:41
16Frida DavidssonÖrebro02:02:42
17Keine Volt02:06:17
18Linda AhlgrenTeam Nordic trail02:12:32
19Anne-Lie NielsenStora Sundby GoIF02:13:01
20Åsa LindströmNora02:13:20  1348
21Ellenor EmilssonVästerås02:13:50  1461
22Madelene Nordén02:21:16
23Saga DahlsbergIK Westmannia02:21:19  2001
24Nicole BohacVÄSTERÅS02:34:25
0  265
0Maria KumpulaKungsörs skDNS  779
0Emma GustafssonKungsörDNS
0isabelle ringnesstockholmDNS
0Ebba LindeSTOCKHOLMDNS  639
0Lisa GustavssonKolsvaDNS
0Helene GürtelschmidVeinCare Kliniken KungsörDNS  1831

MTB M

PlacNamnKlubbTid
1Henrik PilvingeArt Of Running.se00:45:58 1376
2Johan Eriksson Eskilstuna CK00:47:26  785
3Rickard IsakssonKöpings CK00:47:38
4Mathias Storås Haga MTB 00:47:44
5Nicolas LeberruyerEskilstuna CK00:48:00  1031
6Johan KarlssonTeam MestUte00:48:11  1030
7Bengt SikströmEskilstuna CK00:48:28  1495
8Thomas KarlssonKatrineholm00:48:33
9Rasmus SkoglundÖrebro00:48:41  792
10Joakim Larsson Strängnäs00:49:52  793
11Robert PalmVästerås SOK00:49:56  794
12Henrik WolfKungsörs SK00:49:57  795
13Anders BoqvistVästerås Cykelklubb00:50:36  796
14Johan PetterssonHaga mtb00:50:47
15Fredrik Hagström Ck Ceres Katrineholm 00:51:14  798
16Mattias SöderengIFK Sala00:51:14  1397
17Markus WesterlundEVRY00:51:17  1389
18Mattias LodinVilsta IK00:51:19  130
19Ted BergkvistNorbergs ck00:51:22  494
20Tomas NorlingCk Natén00:51:28  800
21Fredrik Wernqvist+C194EVRY00:51:51
22Erik SchlegelBejby Boys00:51:52
23Martin KarlssonTeam Tuuls Tak Eskilstuna00:52:20  1424
24Royne MalmströmEskilstuna00:52:27  1998
25Per NärMidgård00:52:49  803
26Leo BrodinEnköping00:53:06  804
27Jonas GustavssonRåsta ck00:53:13  1526
28Christer NeumanHaga Mtb00:53:16
29Stefan Skoog Södermanlands Hockeydomare00:53:21
30Thomas Gunnarsson Team motvind00:53:21
31Daniel CarlssonSalboheds MTB00:53:58
32Robert Knutsson Almby 00:54:13  810
33Jimmy VesaEskilstuna IK00:54:39
34Josef WahlströmKungsör Sportklubb00:54:46
35David FernrosSalboheds MTB00:54:49
36Daniel Qvarnström00:54:56
37Mikael Johansson Eskilstuna IK00:55:15  815
38Kim HällbomEskilstuna CK00:55:15  105
39Håkan PalmfjordCK Ceres00:55:16
40Mats IngvarssonEskilstuna00:55:16  817
41Mats HägerVingåker CK00:55:16
42Albin HallgrenKungsörs SK00:55:19  819
43Johannes OhlsKungsör00:55:43  820
44Johan SergeliusEskilstuna CK00:55:45  821
45Mikael Thörn Team mestute 00:55:48  1507
46Thomas LingThe Swedish Fitness Family00:55:51
47Anders EklundRaglunda MTB00:55:55  1518
48Mathias Pettersson Eskilstuna CK00:55:57  1345
49joachim hagströmhällbybruns if skider00:55:59  825
50Magnus Moberg Aktivera spa 00:56:18
51Gustav HolmbergKjula IF00:56:20  1017
52Mats ModinWestermo Teleindustri00:56:23  1549
53Magnus LarssonVästerås CK00:56:24  578
54Jim LarssonSnakebite00:56:27
55Jocke WallonKungsör00:56:34  81
56Staffan Hallberg Katrineholm 00:56:34  1618
57Hans FeldtIFK Mariefred00:56:40  1180
58Fredrik KarlssonTransportbandservice AB00:56:40  831
59Peter WidénSMK Kungsör00:56:44  1539
60Pälle JäderholmSMK Kungsör00:56:44  833
61Anders GreenTunafors sk00:56:45
62Magnus Bohrlund00:56:45  1563
63Mats ErikssonVingåkers CK00:56:51  1948
64Fredrik BlombergEVRY00:57:03  1035
65Mattias LarssonEVRY00:57:11  837
66Jonas HällbomEskilstuna CK00:57:23  88
67Joel WirtanenKungsörs SK00:57:31  838
68Lars SöderlindJärfälla OK00:57:31  1595
69Anders ErikssonJulita Triathlon00:57:35  1532
70jesper pagoldhaxa sportclub00:57:38  1536
71Johan PicklKungsörs SK00:57:45  842
72Robert Berg 00:57:46
73Christer Johansson Eskilstuna 00:57:58  1559
74Jerry HamrenJ.L.Hamren El AB00:58:00
75Tobias GustavssonKatrineholm00:58:09  846
76Richard WesterbergHärad.00:58:10
77Roger LöwencronaKatrineholm00:58:14  848
78Mattias LindblomJärfälla CK00:58:14  129
79Tobias Bohrlund00:58:15  1566
80Johan AskFMCK Strängnäs 00:58:16
81Markus HeikkinenPEAB CK00:58:19
82Filip NordénEskilstuna ck00:58:30
83Jan VestfältSveg00:58:33  1026
84Mikael LundinKatrineholm00:58:36  854
85fredrik fundbergCkCeres00:58:38  1594
86Mikael AdolfssonHöga Kusten Cyklisterna 00:58:40
87Pierre ThorénSträngnäs00:58:41
88Johan SellingSnakebite00:58:46  1585
89Rolf TidöCykel00:59:02
90Magnus SönnerforsBie00:59:11  1582
91Roger BroströmHaga MTB 00:59:11
92Oskar Rydén ÖhmanBonaj AB Formsprutar plast och bearbetar rostfritt00:59:13  862
93Linus JohanssonEskilstuna00:59:13  678
94Mikael KarlssonKatrineholm00:59:17  864
95Björn ÅhströmSnakebite00:59:32
96Mikael Larsson00:59:34
97Benjamin WahlströmKungsör00:59:49  867
98Fredrik Sjödin00:59:55
99Michael Carnwall00:59:56  134
100Filip FundbergCkCeres01:00:06  869
101Peter Stenman 01:00:09
102Urban Lindroth 01:00:09  1524
103Anders WansulinEVRY01:00:11  872
104Martin Nyberg01:00:37
105Ole Gyldenlöve Eskilstuna Bandy01:00:40  1558
106Johan AbrahamssonSträngnäs01:00:42  310
107Per WoldeWestermo Teleindustri01:00:56
108Jonas PerssonVingåkers CK01:00:59  876
109Ivar Gustavsson01:01:21
110Robert HedemannSnakebite01:01:27
111Lars HallVästerås01:01:50  879
112Daniel StråhleKatrineholm01:01:55
113Albin MalmbergCk Ceres Katrineholm01:01:57
114fredrik lindqvistOutokumpu01:02:02
115Torgny JeppsonKatrineholms OK01:02:14
116Tobias Petterssonvingåker01:02:19
117Albin SöderlindJärfälla OK01:02:22  2
118Ingemar KallasAxa sportklubb01:02:57  1580
119Henrik GutekvistSala01:03:09
120Andreas FlodénThe swedish fitness family01:03:19  887
121Anton TaléusEskilstuna Friidrott01:03:28
122Daniel CollénTeam Aros Auto01:03:31
123Gustav GisslanderEskilstuna CK01:03:33
124Emil Rydén ÖhmanBonaj AB Formsprutar plast och bearbetar rostfritt01:03:40  1589
125Marko MännikköRansta01:04:03
126Melker LövgrenKungsör SK 01:04:10
127Gunnar FredrikssonTunafors SK 01:04:15  1509
128Linus LindbomEnköping01:04:15
129Fredrik BerglundSparreholm01:04:16
130Robert MessingKöpingskamraterna01:04:17  587
131Fredrik Andersson 01:04:19  1590
132Fredrik AnderssonWestermo Teleindustri01:04:21  1590
133Lars-Göran GyllstålBie01:04:30  1897
134Patrik TaléusEskilstuna Friidrott01:04:36
135Marcel CarlstedtKatrineholm01:04:39
136Andreas GenbergVCK01:04:56
137Alexander WedinEskilstuna CK01:05:04  479
138conny lundströmPeab ck01:05:13
139Niclas GissbergElfast Fastighetsförvaltning AB Eskilstuna01:05:30  904
140David FelthamKungsör sk01:05:58  34
141Thobias SahlinCykelmuppar 01:06:05  905
142Fredrik Johansson Eskilstuna CK01:06:10
143Lenny HamrenSträngnäs01:06:29
144Christer FlygholmEskilstuna Cykelklubb01:06:58  908
145Jussi EkolaKorpen Eskilstuna 01:07:00
146Mats SilfverNykvarn01:07:03
147Elias AxelssonKungsörs sk01:07:23  39
148Johan JohanssonEcoklimat AB 01:07:34  911
149Thomas JacobssonEVRY01:07:50  912
150Jesper TuvessonKatrineholm01:08:37
151Anders TuvessonKatrineholm01:08:38
152Daniel Öberg01:08:43
153Pierré BengtssonSnakebite01:08:46
154Thimmy Bentsen Snakebite01:08:55
155Henrik HolstStabekk, Norge01:08:55
156Karl-Johan SörlingÄrla01:09:23
157Magnus LindgrenVendelsö IK01:09:27
158Linus JanssonWestermo Teleindustri01:09:31  1661
159Per GisslanderEskilstuna CK01:09:51
160Magnus AllmyrVästerås CK01:09:56
161Malte AllmyrVästerås CK01:09:56
162Peter HolmkvistKöping01:10:27  1679
163Karl Hildenborg Stora Sundby GoIF 01:10:30  1616
164Lucas SergeliusEskilstuna CK01:10:48  927
165Mattias EklundTransportbandservice01:11:48
166Andreas Kåwö01:11:56
167Mikael KarlssonPeab ck01:12:15  864
168Johannes Poppelier01:13:26
169Björn AronssonGrillby01:13:27  932
170Mats MyhrWestermo Teleindustri01:14:36
171Daniel WedinEskilstuna CK01:15:59
172Hans Karlsson 01:16:00
173Sören JonssonSKULTUNA SAIK01:16:22  936
174Mikael LundinKungsör01:16:42  854
175Daniel NässingSalbohed MTB01:17:02
176Johan Sutinen01:17:20  1600
177Albin RoineEskilstuna CK01:17:56  940
178Tobias SöderströmSalboheds MTB01:21:01
179Claus BrobergEskilstuna 01:21:21
180Stefan Anderberg Köpingskamraterna01:22:02  1246
181Jan LundbladBromma01:22:40  1635
182Kalle LundbladBromma01:22:41  945
183Christer Haglund 01:23:49
184Peter Eklund Arboga sk 01:24:58
185Benny AnderssonDalskogens FTB Surahammar01:28:33
186Ronnie Blömke Västerås cl 01:28:56
187Bert-Ola PerssonVästerås01:29:32
188Robert NilssonRamnäs ck01:31:30
189Edvin IversenGlanshammar01:35:50
190Patrik IversenGlanshammar01:35:51
191Hans KauppilaVingåker CK01:36:16
192Johannes KlingedeKungsörs SK01:41:34  955
193Oskar Brunåker Ostra01:43:49  956
194Anton Bandeus02:16:19
195Dante AllmyrVästerås CK02:16:22
196Henrik Bandeus02:16:43
0Henrik BlomkvistKatrineholmDNS
0Andreas FrölundSnakebiteDNS
0Fredrik EkmanSnakebiteDNS
0Thomas ThörnWestermo TeleindustriDNS
0Daniel EkstrandköpingDNS  964
0henrik johanssonKungsörDNS  965
0Andreas KlevstigTeam MestUte  966
0Andreas JanssonKöpingDNS  1668
0Tage EkVilsta IKDNS  250
0Jonas SöderbergKungsörs SKDNS  969
0Loke SöderbergKungsörs SKDNS  1049
0Marcus ÖstlundHallstahammarDNS  971
0Tommi AuerSnakebite
0Jonas SärkiniemiDNS
0Anders PetterssonFriluftsfrämjandetDNS
0Lucas FlygholmEskilstuna CykelklubbDNS  1632
0Roger LövgrenKöpingDNS
0Niclas LevinKskDNS  977
0Tobias JohanssonJärfällaDNS  1525
0Anders LöfLofkonsult.seDNS  614
0Niklas PicklKungsörs SKDNS  1575

MTB K

PlacNamnKlubbTid
1Linda Rinaldo4Active00:55:58
2Eva PalmVästerås SOK00:58:20  1547
3Therese VestfältSveg00:58:43  623
4Caroline WilhelmssonIFK Mariefred01:00:02  1294
5Josefin KorsbäckEskilstuna CK01:01:12  1569
6Anna GyllstålWestermo Teleindustri01:03:32  1593
7Hanna LodinVilsta IK01:04:01
8Jessica NordströmIFK Sala01:05:01  1014
9Anna-Karin SilfverNykvarn01:05:36  1681
10Jennie NimborgVilsta IK01:05:51  1416
11Inger SöderlindJärfälla OK01:07:36  990
12Maria SöderbergKungsörs SK01:07:48
13Louise Hildenborg Stora Sundby GoIF 01:12:23  1625
14Jan SörlingÄrla01:13:47
15Åsa RydénBonaj AB01:15:51  994
16Jenny Berg LindgrenVendelsö IK01:21:03
17Therese Öberg01:21:19
18Malin Berg01:21:20
19Majken BäckströmAlmby IK01:22:29
20Malin TryggKöping01:28:51
21Helena Åström PerssonVästerås01:29:35
22Emma SpirisAlmby IK 01:30:44
23Carina HällbomEskilstuna CK01:36:50  1641
24Sarika Granström LiljegrenTeam Liljegren01:41:10
25Helen Brunåker Ostra01:43:52  1223
26Ann-Sofie SellingSnakebite02:06:15
27Martina Bandeus02:16:19
28Marianne AllmyrVästerås CK02:16:25
29Isabelle Bandeus02:16:39
30Marie Rosenqvist02:18:55
0Rakel RönnmanDNS
0Nova AllmyrVästerås CKDNS
0Linda PoppelierFredrikslunds MTB  1012
0Isabelle WedinEskilstuna CK
0Jessica NordströmIFK SalaDNS  1014

P 0-7

PlacNamnKlubbTid
1Frank Rosedahl SalvéusVallby IK 351
2Adam Bolinder Eskilstuna  352
3Philip Jonsson  353
4Oscar GisslanderEskilstuna CK  354
5Tim GürtelschmidVeinCare Kliniken Kungsör  355
6Liam Johansson Kungsör  356
7Felix WallonKungsör  1804
8Viggo LingThe Swedish Fitness Family  1116
9Gustav LindgrenEskilstuna Karate  358
10Leopold SwärdAktivera SPA  359
11Melvin Wolf  360
12Elton MörlinKungsör  1064
13Liam larssonEskilstuna  362
14Oskar JohanssonIK Westmannia  363
15Hugo MalmströmTunafors  1836
16Leo LarssonFalun  1074
17Gutav BäckströmKöpingskamraterana  365
18Wilmer AhltunÖrebro  366
19Neo EkholmKungsör  367
20Oskar HolmkvistKöping  368
21Lowe LarssonEskilstuna  369
22Axel HellströmJönköping  370
23Alex Gustavsson  371
24Oliwer FlodenThe Swedisch fittnes family  372
25Dexter FernerudTeam DJ`S Kungsör  1080
26Simon Söder  374
27Walter Rosedahl SalvéusVallby IK  375
28Leon Gustafsson LänsmanKungsör  376
29Charlie Andersson PennbroEskilstuna  377
30Hugo Nilsson Lundberg  378
31Emil Öhlin  379
32Emil Sköldberg  380
33Jack LindstedtSolby  381
34Thor LingKöping  382
35 Max SöderkvistEskilstuna  383
36Frank Häggström  384
37Alvin OhlsKungsör  385
38Josef Rudman  386
39Ville EkstrandKSK  387
40Vilmer PennerbornKöpingskamraterna  388
41Hugo Lundström  389
42Alvin Ek  390
43Emma Nilsson Lundberg  391
44Hugo KunkellÄlvsjö  392
45Einar CollénWesteros Trail Running Society  393
0Oliwer FlodénThe swedish fitness familyDNS  394
0Nils Vestholm KungsörDNS  395
0Max ÅbergFrejaDNS  396

F0-7

PlacNamnKlubbTid
1Elda DanielssonHägersta IF 397
2Natalie GürtelschmidVeinCare Kliniken Kungsör  398
3Lina FeldtIFK Mariefred  1052
4Ida HolmqvistHammarö  400
5Hanna KarlssonKungsörs SK  1827
6Filippa HolgerssonKKoK Köping  401
7Lovisa Klingede Kungsör  402
8Ester EkdahlKungsör  403
9Nora Hedberg Ekmark  404
10Frida Andersson  1812
11Novalie Vesa  405
12Alice Ek  406
13Elin Gustafsson Råsta IF  1166
14Mia LagerströmAttunda ok  408
15Lova Söder  1061
16Nike SöderbergKungsörs SK  1082
17Selma HäggströmVästerås  411
18Natalie GürtelschmidVeinCare Kliniken Kungsör  398
19Astrid Larsson  1057
20Tilde EkstrandKSK  414
21Ammy Larsson Arboga  415
22Tuva JangholtVästerås  416
23Ida Askerlund  417
24Nellie Söderqvist  418
25Irma DanielssonHägersta if  419
26Ella HolstStabekk, Norge  420
27hanna Öhlin  421
28Liv JohanssonSolby  422
29Clara KällbergKungsör  423
30Livia CarlssonArboga Alpina  424
31Freja WallonKungsör  425
32Wilda ÖsterlöfKUNGSÖR  426
33Tindra LarssonTorshälla  427
34Nelly LarssonTorshälla  428
35Ronja Ohls  429
36Livia Karlberg  430
37Lovisa LeoKungsör  431
38Agnes Lundström  432
39Tilde ErikssonKungsör  433
40Freja HolgerssonKöping  434
41my larssonKatrineholm  435
42Sigrid KunkellVästerås  436
43Freja ErikssonKungsör  437
44Hilda Blomqvist  438
45Idde Johannessen  439
46Kerstin PenerbornKöpingskamraterna
47Kristin HoraiKungsör
0Freja WolfDNS
0Stella FernerudTeam DJ`S KungsörDNS  2009

P 8-9

PlacNamnKlubbTid
1Axel JohanssonSolby00:06:49 1124
2Oscar HelminÄrla IF00:06:50
3Ted LagerströmAttunda Ok00:06:54
4Jamie Andersson PennbroEskilstuna00:07:13
5Elias LissStora Sunby00:07:36  221
6Wilmer BjörkströmKungsör00:07:38
7Noel MalmströmTunafors00:07:46  1966
8Isak Vesper00:07:54  1845
9Martin SelanderEskilstuna00:08:13  448
10Elliot GürtelschmidVeinCare Kliniken Kungsör00:08:21  449
11Loke SöderbergKungsörs SK00:08:26  1049
12Filip Bolinder Eskilstuna 00:08:52
13Jakob Lännström00:09:03
14Stellan Fernerud00:09:08

F 8-9

PlacNamnKlubbTid
1Vilda RuneborgRåbyrekarne 00:06:30
2Elvira BerntzenKungsör00:07:27  455
3Tova EkholmKungsör00:07:37  1044
4Vildha LingThe Swedish Fitness Family00:07:54  2036
5Leah SöderkvistEskilstuna00:08:01
6Mathilda PalmTomtarna...00:08:26  458
7Linn LarssonFalun00:08:33  459
8Tove AnderssonSträngnäs00:08:56  460
9Ebba LeoKungsör00:08:56
10Emilia HildenborgSkogstorps GoIF00:09:05  225
11Malin HolmkvistKöping00:09:07  463
12Aleida ErikssonKungsör00:10:52  1111
13Nelly FlodenThe Swedisch fitness family00:10:52
16Stella FernerudKlubb Team DJ`S KungsörDNS  2009

P 12-13

PlacNamnKlubbTid
1Axel LindgrenVendelsö IK00:09:04 488
2Alexander HelminÄrla IF00:09:16
3Emil SöderlindJärfälla OK00:09:35  477
4Anton RosenqvistVästerås LK00:10:10  16
5Linus WernqvistEskilstuna00:10:21  478
6Alexander Wedin00:10:27  479

F 12-13

PlacNamnKlubbTid
1Cecilia Ankarfjord LundinIFK Strängnäs00:09:16
2Kerstin StrådalenVästerås00:09:43
3Alice FeldtIFK Mariefred00:10:45  482
0Emma KarlssonKSKDNS  47
0Ellie NilssonOstraDNF  1780

P 10-11

PlacNamnKlubbTid
1Hugo LöfgrenKungsörs BK00:09:13 68
2Martin LissStora Sunby goif00:10:10  202
3William LindgrenLinden Hockey00:11:57  232
4Oskar RosenqvistVästerås LK00:12:38  150
5William Jonsson00:12:48  466
6Viktor Vesper00:14:44  2035
7Wille WernqvistEskilstunaDNS
8Kevin BjerkeWADO KKDNS  209

F 10-11

PlacNamnKlubbTid
1Ella HolmqvistHammarö00:10:44 468
2Linn Ekmark00:10:46
3Elsa LindgrenVendelsö IK00:10:50
4Tuva JonsonSkogstorps Goif00:13:13  471
5Ella von WaldenIK Westmannia00:13:24  472
6Kajsa Abrahamsson00:13:29  98
7Jonna WirtanenKSK00:14:26
8Linn NilssonOstraDNS  1907
9Saga Bergkvist Skogstorps GoifDNS

DD Korta K

PlacNamnKlubbTid
1Therese VestfältSveg01:55:55 623

DD Korta M

PlacNamnKlubbTid
1Ted BergkvistNorbergs ck01:20:06 494
2Hans FeldtIFK Mariefred01:24:06  1180
3Lars SöderlindJärfälla OK01:25:28  1595
4Albin SöderlindJärfälla OK01:29:20  2
5Gustav HolmbergKjula IF01:29:20  1017
6Johan PicklKungsörs SK01:32:16  842
7Niclas GissbergElfast Fastighetsförvaltning AB Eskilstuna01:35:46  904
8Thomas JacobssonEVRY01:43:11  912
9Johan Sutinen01:55:41  1600
10Stefan Anderberg Köpingskamraterna02:03:55  1246

DD Korta K

PlacNamnKlubbTid
1Inger SöderlindJärfälla OK01:38:39 990

DD Milen M

PlacNamnKlubbTid
1Anders BoqvistVästerås Cykelklubb01:35:08 796
2Fredrik WernqvistEVRY01:41:52  1683
3Jan VestfältSveg01:55:44  1026
4Robert MessingKöpingskamraterna02:01:25  587

DD Långa M

PlacNamnKlubbTid
1Henrik PilvingeArt Of Running.se02:03:36 1376
2Johan KarlssonTeam Mest Ute02:10:18  1030
3Mattias SöderengIFK Sala02:16:20  1397
4Markus WesterlundEVRY02:17:08  1389
5Nicolas LeberruyerEskilstuna CK02:21:32  1031
6Mattias LarssonEVRY02:29:39  837
7Anders ErikssonJulita Triathlon02:32:53  1532
8Martin KarlssonTeam Tuuls Tak Eskilstuna02:37:44  1424
9Mikael Thörn Team mestute 02:52:40  1507
0Fredrik BlombergEVRY  1035
0Andreas KlevstigTeam MestUte  966

DD Långa K

PlacNamnKlubbTid
1Jennie NimborgVilsta IK02:45:06 1416

Resultat 2015

Korta

PlacNamnKlubbTid
1Benjamin EklundIk Westmannia00:22:21
2Kalle Åkerman Sjöström00:23:11
3Mathilda EklundIk Westmannia00:23:54  127
4Klara EklundIk Westmannia00:24:06  1173
5Wilma LarssonEskilstuna Friidrott00:24:06  1174
6Joakim CarlssonBTK Kungsör00:24:38  489
7Tommi UksilaE-tuna00:24:52  1293
8Fredrik EklundIk Westmannia00:25:19  1177
9Jimmy ErikssonKungsör00:25:38  486
10Tamminen ArmasIKW00:25:45
11Hans Feldt IFK Mariefred00:25:48  1180
12mauri männikkökungsörs sk00:25:50  131
13Ilpo HakolaKungsörs SK00:25:51  1181
14Johan S BlohmAxa SC00:25:53
15Linus Kalrssonkungsörs sk00:26:12
16Oskar Rydén Öhman Smk södermanland00:26:35  862
17Emma JanssonIKWestmannia00:26:40  518
18Agnes JanssonIKWestmannia00:27:22  519
19Emil Rydén Öhman smk södermanland00:27:29  1589
20Ester FeldtIFK Mariefred00:27:33  1187
21Jimmy FernerudKungsör00:27:40  1854
22Joakim PazlVästerås00:27:52
23Eva SuontaustaKöping00:28:00  520
24Ted Bergkvist Norbergs CK00:28:17  494
25Felix WernqvistEVRY One Eskilstuna00:28:27  1191
26Johan PettersonKBK F99-02 00:28:31
27Stefan LundeqvistVM Triathlon00:28:54  244
28Tilda LundströmEskilstuna Friidrott00:29:10  251
29Fredrik Wernqvist EVRY One Eskilstuna00:29:12  1683
30Sebastian IngemarssonEVRY00:29:31  1194
31Johan AgnemyrLaglös, Lillkyrka00:29:43
32Peter SmedbergEskilstuna00:29:43
33Elin Österberg Kvicksund00:30:08
34kristian lampovästerås friidrott00:30:12  1198
35Christian BjörkmanÅkers IF00:30:32  1199
36Pierre ÖbergWestermo Teleindustri AB00:30:38  499
37Veikko MännikköKungsör00:30:43  502
38Maria Ekstrand köping 00:30:44  1202
39Malin Pilvinge Kolmården Adventures 00:30:48  1684
40Sara FelthamKungsör00:30:49
41Daniel Löthgren 00:30:56
42Emil Millberg Kungsör 00:31:13
43Mimmi JohanssonKungsör00:31:18
44Marlene Millberg Kungsör00:31:20
45oiva männikkökungsörs sk00:31:39  1209
46Fredrik ErikssonEskilstuna00:31:48
47Caroline EkholmSollentuna00:31:54
48Moa KarlssonKBK F99-02 00:31:54
49Cecilia von WaldenIK Westmannia00:31:56  1213
50Åsa ÖbergEskilstuna00:32:23  1214
51Camilla ErikssonEskilstuna00:32:35
52Moa Andersson Team Tuuls Tak00:32:40  1216
53Elin Rydén ÖhmanBonaj00:32:43
54Saga BjörlingKBK F99-02 00:32:51
55Janina MännikköKungsör00:32:57  524
56Olivia PetterssonEVRY00:33:21
57Morgan HedEBSK00:33:23  504
58Karin EkholmErvalla00:33:27
59Helen Brunåker Ostra00:33:46  1223
60Patrik HedE-tuna00:33:51
61Eva AbrahamssonTorshälla00:34:05  1225
62Pekka JunttilaKBK F99-02 00:34:06
63Benny HedE-tuna00:34:19  18
64Magdalena LarssonKungsör00:34:22  538
65Frida PetersonKBK F99-02 00:34:37  61
66Monika AbrahamssonBromma00:34:54  1229
67Anna Ahlbom Team Tuuls Tak Eskilstuna00:35:01  1230
68Ida KarlssonLinköping00:35:13
69Ellen von ScheeleKBK F99-02 00:35:19
70Sara SkoogEskilstuna 00:35:35  1233
71Linda Poppelier00:35:38  1012
72Sara BäckströmEskilstuna00:36:01  541
73Lisa EdholmOstra00:36:05  1236
74Sandra HollåsFMV00:36:06  1237
75Marita ErikssonRytting Runners00:36:12
76Sara OlssonKBK F99-02 00:36:20
77Fredrik AmbrosLista00:36:20
78Johanna LundinKungsör00:36:53  1241
79Felicia SimonssonKBK F99-02 00:36:57
80Jenny WilderVästerås00:36:59
81Anneli JanssonESKILSTUNA00:37:14
82Terése Bille LarssonSundbyholm 00:37:20
83Stefan AnderbergVMT00:37:32  1246
84Dennis Folcker00:37:33  1247
85Emma PennerbornKöpingskamraterna00:37:46
86Angelica StigenbergKungsör00:37:47
87Hanna JohanssonKBK F99-02 00:39:32  1250
88Anders SandbomKungsör00:39:38
89Mats HaglindVingåker00:39:51
90Anne LithullbladWestermo 00:39:54
91Filippa TörnroosKBK F99-02 00:40:03
92Gunilla GrananderWestermo Teleindustri AB00:40:19
93Marina SvenssonKöping00:40:40
94Lotta Dahlberg-ChouriWestermo Teleindustri AB00:40:57
95Anna von WaldenKöping00:41:11
96Anette LundbergLidingö00:41:12  555
97Helena FernströmKungsör00:41:13
98Håkan NybergKungsör00:41:42
99Hans ChristéenKöping00:41:43
100Annika JohanssonKBK F99-02 00:41:56
101Madeleine Jive falkE-tuna00:41:57
102Katarina Genberg Västerås 00:42:42
103Tilde ErikssonKBK F99-02 00:43:52  433
104Liza JunttilaKBK F99-02 00:43:52
105Jennifer ErikssonKBK F99-02 00:43:56
106Elin LindmarkMedåkers If 00:46:35  1269
107Lar-Olle ArnessonWestermo Teleindustri AB00:50:53
108Susanne HaglindVingåker00:52:15  1271
109Kim MartinezStockholm00:55:28
110Jose MartinezÅrsta00:55:29
111Sari PuurunenKBK F99-02 01:03:49
112Sari SimonssonKBK F99-02 01:03:50
113Jenny Holmqvist01:26:52
0Yoel Grundemark01:26:55
0Magnus Holmqvist Kuschel01:26:57
0Marie-Louise Holmqvist01:26:58
0Richard AspWestermo Teleindustri ABDNS  492
0Niclas Gissberg Eskilstuna DNS  904
0Therese GyöriEVRYDNS  647
0Jessica HaraldssonDNS
0Emil IngemarssonEVRYDNS  1284
0LarsErik JohanssonÄrla IFDNS  1896
0Linda LantzKöpingskamraternaDNS
0Marie lindström kungsörDNS
0Niklas Lundberg EnköpingDNS  1675
0Helen Lundblad Eskilstuna IK cykel/triathlonDNS  1288
0Lena MellbergXDNS
0Jim NordlanderWestermo Teleindustri ABDNS
0Ulrika NymanVästerås DNS
0lars pedersenvilsta ik eskilstunaDNS  1292
0Tommi UksilaKungsörDNS  1293
0Caroline WilhelmssonIFK MariefredDNS  1294
0Maria ZetterquistKöpingskamraterna DNS

Milen

PlacNamnKlubbTid
1Martin HuldtEskilstuna00:36:54
2Andreas PetterssonRåby-Rekarne FIF00:39:18  172
3Daniel LarsonEVRY 00:39:46  1297
4jörgen martinssonkolsva running team00:39:57  96
5Jan CarlssonEskilstuna00:39:59
6Magnus CarnwallVästerås00:40:10  1922
7Nicklas MannbergVilsta friidrott00:40:19
8Jimmy NybergNorbergs Ck00:40:34
9Thomas KnutssonEskilstuna00:40:54
10Daniel DeckÖrebro AIK00:43:47  1302
11Tony AnderssonKungsör00:44:52  1303
12Tero SuontastaKöping00:45:17
13Mattias KjerstenssonHässleholm00:45:23
14Per KunkellVästerås LK00:45:28  568
15Robert YlsöbäckVilsta ik00:45:34
16Håkan Melin Sundbybergs IK00:45:53  1308
17Johan AndersosnArboga Sk00:46:18
18Henrik ZetterdahlHERO IF00:47:45  1310
19Gunnar MunkteliusSK Trim00:48:16  179
20Peter AnderssonKungsör00:48:24  1311
21Magnus NilssonOstra00:48:30  1928
22Emil EngblomVästerås00:48:41
23Göran KarlssonKohes Cross00:48:49  573
24Christian LiljegrenNarnia00:48:49  1314
25Thomas NedermanEmuge-Franken AB00:48:52
26Michael EmanuelssonMedåkers If00:48:59  684
27Max ÅsblomEVRY00:49:04  577
28Robin PetterssonTeam Skillinge00:50:11
29Curt LandströmKungsör00:50:31  580
30Clas Pettersson00:50:40
31Viveka ReuterhällEskilstuna trail klubb00:51:14
32Clas JacobsonKungsörs SK00:51:22  28
33Peter Johansson00:51:23  497
34Elin DanielssonIK Standard00:51:33  1774
35Peter LöfgrenMedo, Kungsör00:51:44  332
36Martina LissEskilstuna00:51:54  126
37Therese CarlssonEVRY 00:52:10  1322
38Karina LarssonKungsörs SK00:52:33  1323
39Johan LewinEVRY00:52:53
40Jonas LindforsTorshälla00:53:00
41Martina FranssonFIKA Arboga00:53:02
42Alexander Melin Sundbybergs IK00:53:07  1327
43Niklas CarlsonGötlunda IF00:53:08
44Arne LeonardssonSträngnäs skifklubb00:53:26
45Oskar Hansen EVRY00:53:48
46Johanna CarlsonÖrebro00:54:14
47Johan BeijnoffWestermo Teleindustri AB00:54:58  1859
48Stellan RavelinKungsör00:55:49  1332
49Stefan Söder00:56:09  726
50Sofia Reuterhäll Eriksson00:56:13  1334
51Åsa RydénBonaj00:56:18  994
52Christer Hällström Köping00:56:22
53Eric BestermanEVRY 00:56:44
54Liivi RimlingTrångsund00:56:45  1903
55Louise StrömbergUmeå00:56:54  1338
56Caroline WidingÅkers If00:57:05  1339
57Viktoria Eriksson00:57:56
58Ove JohanssonIKW Friidrott / Roffes Cross00:58:01  1975
59Staffan NilssonEvry One Eskilstuna AB00:58:13  1341
60Thomas IngemarssonEVRY00:58:25  742
61Kjell Granlund Eskilstuna trailklubb00:59:12
62Lars-Ola LundkvistWestermo Teleindustri AB00:59:31  1344
63Mathias Pettersson Eskilstuna CK00:59:46  1345
64Michael SchweidenbachEmuge-Franken AB01:00:11  728
65Sofia MörlinKungsör01:00:13  525
66Åsa LindströmEmuge-Franken AB01:00:14  1348
67Magnus ÖbergWestermo Teleindustri AB01:00:28  600
68Maria LeonardssonSträngnäs skidklubb01:00:33
69Frida HedströmTorshälla01:01:27
70Annette YlsöbäckVilsta ik01:01:28
71Peter ArningerKöping01:01:35  1353
72Lasse ForssKungsör01:02:09  605
73Malin Landin Eskilstuna01:02:52  1355
74Lina EkdahlKungsör01:03:01  1356
75Mattias BjurlingEmuge-Franken AB01:03:22
76Annelie HermanssonVästerås01:03:24  1732
77Nichlas Bergman 01:04:53
78Anders ÖhlanderWestermo Teleindustri AB01:07:09
79Pernilla Löfgren AT fritid 01:07:39  1360
80Maria LorichsKöping01:08:33  1361
81Emil Rimling Trångsund01:10:43  1362
82Maria GageVästerås01:10:53  1363
83Åsa EmilssonEskilstuna01:14:06  636
84Jack Larsson01:16:40  73
85Sten AxelssonVilsta Ik01:16:40  245
86Frida HaglindVingåker01:16:54  1813
87Sirilak PerssonWestermo Teleindustri AB01:19:51  1365
88agneta Lambert MeullerGötlunda IF01:29:28  1704
89Andreas BlombergEVRY DNS
90Susanne BrännströmÖrebroDNS
91Anne-li HallbladWestermo Teleindustri ABDNS  1368
92Marina LjungLiljeholmskajen/StockholmDNS
93Henrik LjungLiljeholmskajen/StockholmDNS
94jesper närmidgårdDNS  565
95lars Pedersenvilsta ik eskilstunaDNS  1292
96Elin Pettersson Vingåkers ckDNS  1373
0Linnea TeirVästeråsDNS

Långa

PlacNamnKlubbTid
1Patrik LindÄrla IF 01:12:10
2Henrik Pilvinge Art of Running Trail Team01:14:39  1376
3Nicklas MolinEskilstuna Friidrott01:16:47  1377
4Thomas AnderssonKisa Sk01:16:56  1378
5Joel PennerbornKöpingskamraterna01:17:26  173
6Kristoffer EliasssonMörsils IF01:18:56
7Rodolfo VeraWesteros Trail Running Society01:19:03  1380
8Anders EllowHällbybrunns IF01:19:22
9Erik Karlsson Team Tuuls Tak01:20:24  1382
10Eva-Maj ErnebyVästerås LK01:22:33  1383
11Åsa BäckFjälltopps IF01:23:22  1384
12Anders SelanderÄrsta IF01:23:23  175
13Ola LindelöfVästerås polisens IF01:23:29  662
14Andreas Klevstig team MestUte01:23:57  966
15Patrik LindblomVilsta IK01:24:04  1387
16Oscar AskerlundHällbybrunns IF01:24:07  1388
17Markus Westerlund EVRY01:24:10  1389
18Jakob JunkerDala XC Ski Team01:24:18  1390
19Mathias HansenEVRY 01:24:38  1391
20Jonas LindgrenLindgren Event01:25:48  1392
21Linda RonaldoOK Tor01:25:54
22Sol Johan RyttingRytting Runners01:26:19  674
23Claes DanielssonVästerås01:26:36
24Martin LarssonWesteros Trail Running Society01:27:01
25Mattias Södereng IFK Sala01:27:27  1397
26Mårten StrömbergUmeå01:27:28  1398
27Jens AndertoftVästerås SOK01:27:55
28Jonatan JunkerDala XC Ski Team01:28:02  676
29Magnus BergströmTorshälla01:28:26
30Helene GürtelschmidVeinCare Kliniken Kungsör01:28:41  1831
31Mona Wolfram AlménVilsta IK01:29:03  757
32Jesper HaglundSträngnäs01:29:12
33Johan MattssonTorshälla01:29:16
34Andreas DaleskogEmuge-Franken AB01:29:29
35Mattias ZellTeam Nordic Trail01:29:36
36Andrea RudolfssonEskilstuna01:30:19
37Stefan HemstadEskilstuna01:30:35
38Börje LiljekvistTorshälla01:31:36  1409
39Peter SjöstrandWestermo Teleindustri AB01:32:07  1410
40Johan REskilstuna Trailklubb01:32:16
41Mikael Askerlund Bälgviken 01:33:24  1412
42Erik ÖbergWesterns Trail Running Society01:34:04  695
43Per AbrahamssonVästerås01:34:07
44Erik JohanssonEskilstuna01:34:27  188
45Andréas Johansson Skogstorp 01:34:31
46Jennie Nimborg Vilsta IK01:34:51  1416
47jens larssonkungsör01:34:58  1417
48Peter HansenStockholm01:35:06
49Nikolaj MelnikEskilstuna01:35:18
50Rikard AnderssonRun Academy IF01:35:19
51Peter YlsöbäckVilsta ik01:35:35  156
52Johan Holmberg01:37:09
53Joakim HellströmHimmelsbergaskäret01:37:25  184
54Niklas DahlbergKatrineholm01:38:20
55Andreas HenrikssonStrömsholm01:38:34
56Martin karlsson Team Tuul's Tak01:38:36  1424
57Pasi Jantunen EVRY01:38:53  1425
58Lennart BonsSkälby multisport01:39:27  1900
59Lars HolmströmIKW Köping01:39:40  186
60Jack HaddadEskilstuna01:41:00
61Ulf EdvardssonEskilstuna Trailklubb01:41:04  702
62Andreas BestermanEVRY 01:41:07  1428
63Johan LjungkvistArboga01:41:23
64Kenneth Sjöqvist Hällby 01:41:25
65Tomas ErikssonEskilstuna 01:41:50  253
66Petra HällnäsEVRY 01:41:59
67Joakim AnderssonTeam PQ01:42:10  1432
68Oskar ErikssonMunktorp01:42:44
69Kaisa Askerlund Bälgviken 01:42:58  1434
70Ronny AnderssonPacking AB01:45:22  723
71Henrik SöderholtzVästerås01:45:30
72Lasse Forss+C130team mestute01:45:52  1437
73David HjälmarlyckaGötlunda IF01:46:15  700
74Stig EkEskilstuna01:46:19  1439
75Elin JohanssonRun Academy IF01:46:48  760
76Stefan AnderssonVästerås01:46:49  710
77Johan TollFörsvarsmakten IKA01:47:57  1866
78Lars Erik JohanssonÄrla IF 01:48:21
79carolina carlssoneskilstuna01:48:38
80Elin AnderssonWestermo Teleindustri AB01:48:45  1444
81Åsa RönnemarkFazer If Eskilstuna01:48:46  1445
82Jakob Pousard Friluftsfrämjandet01:49:15  1508
83Emma Liljeblad HultmanEskilstuna01:49:55
84Greger AsplundEskilstuna Trailklubb01:49:59  1448
85Pär WikströmStora Sundby01:52:00
86Tord NymanEskilstuna Trialklubb01:53:15  1450
87Robert Landin Eskilstuna01:53:26  1451
88Tomas Andersson Råby Rekarne FIF 01:54:04  187
89Mats ErikssonSkälby multisport01:54:14  1948
90anders ZetterbergEskilstuna Trailklubb01:54:28  1453
91Per-Arne LindbergEskilstuna Trailklubb01:54:34  1454
92Bozena GuzianaMälardalens högskola01:55:24  768
93Maria KumpulaHallstahammar01:56:22  779
94Niclas Larsson01:57:11  1457
95Marjo LänkinenEskilstuna01:57:25
96Maria MelinEskilstuna trailklubb01:57:37  1459
97Marie JohanssonEskilstuna01:57:39
98Ellenor EmilssonVästerås01:58:13  1461
99Fredrik Blomberg EVRY01:58:22  1035
100David TingströmVästerås 01:58:28  713
101Anna BondessonEskilstuna01:58:44
102Hans BerglundEskilstuna01:58:44
103Oscar BondessonEskilstuna01:58:45
104Tage EkVilsta IK01:59:41  250
105Anders BergströmE302:00:56  195
106Kurt EkEskilstuna02:02:59  193
107Johanna Junker Ärla IF 02:03:27  1467
108Johan KlingsporStora Sundby 02:03:38  727
109Saga DahlsbergIKW Köping02:06:08  2001
110Tobias SchermanHallstahammar02:06:28
111Helena SöderkvistVästerås02:19:15
112Jessica HolmStora Sundby GOIF02:25:12
113Pär HolmStora Sundby GOIF02:25:13
0Anders Eriksson Sköldinge IFDNF  1532
0Mamadou DialloVilsta IKDNS  665
0Andreas FredrikssonVilsta IKDNS
0Peter GiocondiVilsta IKDNS  1476
0Susanne HaglindVingåkerDNS  1271
0Carl-Fredrik KarlssonEskilstunaDNS
0Mikael KlingbjerEskilstuna TrailklubbDNS  1479
0Ludwig LaineWestermo Teleindustri ABDNS  1480
0Mats LundbladVilsta IKDNS
0Rona MacDonaldEskilstuna TrailklubbDNS  1482
0Robert MoreliusEskilstunaDNS  1483
0Jouko MyyryläinenIKW KöpingDNS  1484
0Sofia Reuterhäll ErikssonDNS  1334
0Lars TallbomMälardalens högskolaDNS
0Greger WrangWestermo Teleindustri ABDNS  668

MTB

PlacNamnKlubbTid
1Andreas Jonsson Eskilstuna CK00:44:01
2Henrik Pilvinge Art of Running Trail Team00:48:59  1376
3Oliwer LindblomEskilstuna CK00:50:29
4Pär MörkCK Ceres00:50:54  1491
5Robin Cederth Kungsör SK00:51:49
6Mikael Askerlund Bälgviken 00:52:29  1412
7Niclas RombingEskilstuna00:52:37
8Mattias LindblomJärfälla CK00:53:19  129
9Joakim LiljeblomEskilstuna CK00:53:38
10Bengt SikströmECK00:54:21  1495
11Markus WesterlundEVRY00:54:39  1389
12Daniel ForsströmNorbergs CK00:54:49
13Robert PalmVästerås SOK00:54:51  794
14Rasmus SkoglundÖrebro AIK00:54:51  792
15Mikael AngestavEskilstuna IK00:54:54  1499
16Ted BergkvistNorbergs CK00:55:05  494
17Martin karlssonTeam Tuul's Tak00:55:10  1424
18Mats AllströmEskilstuna CK00:55:58  1947
19Fredrik WernqvistEVRY One Eskilstuna00:56:01  1683
20Mattias SöderengIFK Sala00:56:02  1397
21per närmidgård00:56:05  803
22Henrik WolfHallstahammars SK00:56:18  795
23Linus När 00:56:40  1504
24Olle Gerdtman Vingåkers CK00:56:46  1505
25johan carlssonappalto racing00:57:13
26Mikael Thörnteam mestute00:57:15  1507
27Jakob PousardFriluftsfrämjandet00:57:16  1508
28Gunnar FredrikssonTunafors SK00:57:24  1509
29Tomas NorlingSäter00:57:45  800
30Thomas Carlsson katrineholm 00:58:05  1511
31Joakim SparrVingåkers CK00:58:22  1512
32Andreas WaherVingåkers Ck00:58:22
33Royne MalmströmEskilstuna00:58:49  1998
34Stefan JohanssonTrosabygdens Cyklister00:58:56  1514
35Jonas SöderbergKungsörs SK00:59:07  969
36albert blanchartEkudden00:59:09
37Joakim LarssonSträngnäs00:59:12  793
38Anders EklundRaglunda MTB00:59:15  1518
39Mathias Pettersson Eskilstuna CK00:59:15  1345
40Joachim HagströmHällbybruns if skider00:59:17  825
41Magnus LarssonVästerås sok00:59:19  578
42Anders Boqvistkolbäck00:59:23  796
43Robert LandinEskilstuna00:59:25  1451
44Erik KarlssonTeam Tuuls Tak01:00:02  1382
45Urban LindrothEskilstuna01:00:13  1524
46Tobias JohanssonJakobsberg01:00:22  1525
47Jonas GustavssonRåsta ik kungsör01:00:25  1526
48Richard PalskogKatrineholm01:00:36  1995
49Jonny von WaldenIKW Köping01:00:44  1872
50Andreas Klevstigteam MestUte01:01:02  966
51Tommy SandKolsva IF01:01:07
52Mats IngvarssonEskilstuna01:01:27  817
53Andrzej KrolewskiVästerås01:01:27  1530
54Christer LinderborgKöping Kolsva orienteringsklubb01:01:57
55Anders ErikssonSköldinge IF01:02:07  1532
56Kim HällbomEskilstuna CK01:02:08  105
57Jonas ZettermanTurfgame.com01:02:26
58Hans FeldtIFK Mariefred01:02:31  1180
59Johannes Ohls Kungsör01:02:33  820
60Jonas HällbomEskilstuna CK01:02:41  88
61jonas petterssonärla01:02:58
62jesper pagoldhaxa sportklubb01:03:09  1536
63Fredrik HagströmVingåkers CK01:03:16  798
64Niclas LevinKungsörs sk01:03:29  977
65Peter WidénSMK Kungsör01:03:39  1539
66Johan LundgrenEskilstuna klätterklubb/Eskilstuna01:03:40
67Pälle JäderholmKvicksund01:03:53  833
68Dennis FasthMedåkers IF01:03:57
69Johan SergeliusEskilstuna CK01:04:05  821
70Pasi JantunenEVRY01:04:07  1425
71Lasse Forss+C130EVRY01:04:11  1437
72Benjamin WahlströmKungsör01:04:11  867
73Lars HallVästerås SOK01:04:15  879
74Eva PalmVästerås SOK01:04:19  1547
75Jan KarlssonTeam Tuuls Tak Eskilstuna01:04:20  1548
76Mats ModinWestermo Teleindustri AB01:04:21  1549
77Malin PilvingeKolmården Adventures 01:04:22  1684
78Albin HallgrenKungsörs SK01:04:52  819
79henrik johansson001:05:08  965
80Johan LiljedahlKvicksund01:05:27
81Jonas PerssonVingåkers CK01:05:28  876
82Roger LöwencronaKatrineholm01:05:32  848
83Teddy Claesson001:05:42
84Richard BrobergEskilstuna CK01:05:43
85Ole GyldenlöveEskilstuna Bandy Sällskap01:05:50  1558
86Christer JohanssonEskilstuna01:05:52  1559
87Mikael JohanssonEskilstuna01:05:55  815
88Joakim SöderqvistArboga MTB01:06:18
89Tobias LindströmVingåkers CK01:06:27
90Magnus Bohrlund Medåkers IF01:06:41  1563
91Daniel KnuuttilaVästerås Cykelklubb01:06:52
92Andreas FlodénSMK Kungsör/HAFAB01:06:53  887
93Tobias BohrlundMedåkers IF01:06:58  1566
94Hans schillÖrebro01:07:18
95Anders WansulinEVRY01:07:55  872
96Josefin KorsbäckEskilstuna CK01:08:05  1569
97Joel Wirtanen Kungsörs sk01:08:05  838
98Johan LjungblomSMK Kungsör01:08:06  86
99Alexander MelinSundbybergs IK01:08:14  1327
100Håkan MelinSundbybergs IK01:08:14  1308
101Ronny HedmanAlmby Ik01:08:17
102Mikael FermKolsva IF01:08:21  1574
103Niklas PicklKungsör SK01:08:24  1575
104Mikael PetterssonEskilstuna CK01:08:28
105Johan PicklKungsör SK01:08:31  842
106Pernilla KlemetsKKOK01:08:39
107Helena HolmbergKKOK01:09:10
108Ingemar KallasAxa sportklubb01:09:23  1580
109Filip findbergckceres01:09:33
110Magnus Sönnerfors Bie 01:09:34  1582
111Erik RudolfssonÖsthammar01:10:12
112Bejamin KarlssonKungsörs sk01:10:13
113Johan SellingEskilstuna01:10:25  1585
114Jennie NimborgVilsta IK01:10:36  1416
115Per WilderVästerås Cykelklubb01:10:56
116Oskar Rydén ÖhmanSmk södermanland01:11:13  862
117Emil Rydén Öhmansmk södermanland01:11:17  1589
118Fredrik AnderssonWestermo Teleindustri AB01:11:19  1590
119Camilla SkooghEskilstuna CK01:11:21
120Anette KumlinEskilstuna CK01:11:24
121Anna GyllstålWestermo Teleindustri AB01:11:34  1593
122Fredrik Fundbergckceres01:11:43  1594
123Lars SöderlindJärfälla OK01:11:49  1595
124Klas SkoogEskilstuna01:11:51
125Johan Johansson Ecoklimat Norden AB 01:12:00  911
126Gatis Lokmanis001:12:38  1598
127Lars-Göran GyllstålBie01:12:48  1897
128Conny Holm001:12:52
129Johan SutinenFagersta01:12:53  1600
130Albin SöderlindJärfälla OK01:13:01  2
131Patrik HillWestermo Teleindustri AB01:13:25
132Anders ÖhmanFriluftsfrämjandet Västerås01:13:45
133Emil RimlingTrångsund01:13:45  1362
134Örjan LännbrinkVM-Triathlon01:14:20  1604
135Roland RohdeArboga01:14:24
136Håkan AppelkvistKöping01:14:25
137Therese HellströmEskilstuna 01:14:31
138Jens GranbergBalobas IF01:14:32
139Mikael Boström JohannessonSträngnäs01:14:59
140Mikael AnderssonVästerås01:15:14  1610
141Niklas LarssonSundbyholm 01:15:18
142Kent Andersson01:16:33
143Malin MartinssonDjurspecialisten01:16:34  1613
144Daniel SmedebyKSK01:17:18  1614
145Monica GustavssonEskilstuna01:17:41
146Karl Hildenborg Stora Sundby Goif01:17:45  1616
147Simon GustavssonEskilstuna01:18:20
148Staffan HallbergKatrineholm01:20:01  1618
149Peter HambergSurahammar01:20:05
150Daniel Ekstrand001:20:10  964
151Thobias SahlinVingåker CK01:20:16  905
152Elin Pettersson Vingåkers CK01:20:54  1373
153Moa AnderssonTeam Tuuls Tak01:21:38  1216
154Viktor LarssonKungsörs SK01:22:07  260
155Fredrik LarssonKungsörs SK01:22:08  57
156Helen BrunåkerOstra01:22:30  1223
157Anna AhlbomTeam Tuuls Tak Eskilstuna01:22:46  1230
158Louise HildenborgStora Sundby Goif01:22:51  1625
159Mika StarkensjöKorpen Outdoor MTB01:22:56  1626
160tony petterssoneskilstuna01:23:16
161Emma PalmertzNykvarn01:24:27
162Johan PalmertzNykvarn01:24:27
163Örjan AxelssonWestermo Teleindustri AB01:24:50  2049
164Björn AronssonJärlåsa01:25:15  932
165Carola CederthKKOK01:25:17
166Lucas FlygholmEskilstuna Cykelklubb01:27:14  1632
167Christer FlygholmEskilstuna Cykelklubb01:27:15  908
168Kalle LundbladBromma01:29:19  945
169Jan LundbladBromma01:29:20  1635
170Annelie NäsströmKvicksund01:29:29
171Tobbe NeuholdMud Muppetz Eskilstuna01:29:30
172Gert BoqvistVästerås01:32:30  1638
173Lucas SergeliusECK01:34:13  927
174Robert GradinKvicksund01:35:40
175Carina HällbomEskilstuna CK01:35:53  1641
176Theres BlomdahlVästerås01:37:18
177Helen SkoglundVästerås01:39:54
178Albin RoineEskilstuna cykelklubb01:41:34  940
179Malin LandinEskilstuna01:42:59  1355
180Angelica GustafssonEskilstuna 01:43:01
181Alexander Holm001:43:39
182Annika Skoglund001:43:40
183Pierre PalmehedEskilstuna01:47:54
184Alex NilssonEvry02:15:40  1650
185Anna NilssonEvry02:15:41  1651
186Felicia SahlénVästerås SOK02:17:22
187Pernilla SahlénVästerås02:17:22
0Rickard AsplundÄrla IFDNF
0Michael WickströmArbogaDNF  325
0Joakim WallonKungsörDNF
0Johan MelinVästeråsDNF
0Sabina GustavssonKöpingDNF
0hans jonssoneskilstuna ckDNS
0Pontus ErikssonWestermo Teleindustri ABDNS  157
0Linus JanssonWestermo Teleindustri ABDNS  1661
0Niclas Gissberg Eskilstuna DNS  904
0Andreas Johansson team Cykelcenter Eskilstuna DNS  1663
0Jenny LindströmVingåkers CKDNS
0Anders ReinholdssonVingåkers CKDNS
0Per-Erik ErikssonIK StandardDNS  1666
0Anders HultgrenKungsörs SKDNS  1667
0Andreas JanssonKöpingDNS  1668
0Elin Pettersson Vingåkers ckDNS  1373
0Andreas BrunåkerOstraDNS  1670
0Anders LevinKungsörs skDNS
0Göran LjungbergKolmordens mtbDNS
0Fredrik SvärdKatrineholmDNS
0Kenneth LarssonKöping-Kolsva OKDNS
0Niklas LundbergEnköpingDNS  1675
0Erik Norlin0DNS
0Elias AxelssonKungsörs skDNS  39
0Magnus BrännströmÖrebroDNS
0Patrik LindblomVilsta IKDNS  1387
0peter holmkvistköpingDNS  1679
0Helen LundbladEskilstuna IK cykel/triathlonDNS  1288
0Anna-Karin SilfverNykvarnDNS  1681

PF 0-7

PlacNamnKlubbTid
1Oliwer ZetterdahlHero If00:03:23 1969
2Elias LissStora Sunby00:03:35  221
3Elvira BerntzenKungsör00:03:38  455
4Max OsztovicsOstra Hage00:03:40  1039
5Noel Malmström00:03:43  1966
6Janis FastbenderHällbybrunns IF00:03:51
7Varg Englund00:03:58
8Simon Carnvall00:03:59  1042
9Elliot GürtelschmidVeinCare Kliniken Kungsör00:04:06  449
10Vildha LingKungsör00:04:06  2036
11Tova Ekholm00:04:07  1044
12Molly Wikman00:04:11
13Simon Söder00:04:18  374
14Gustav BeijnoffOstra00:04:19  1822
15Stella FernerudKungsör00:04:19  2009
16Mika TalmanBonaj AB00:04:20
17Liam johansson00:04:22  356
18Loke SöderbergKungsör SK00:04:24  1049
19Märta JohanssonAlgryts IF00:04:26  1050
20Moa Söderberg GyöriEVRY00:04:27
21Lina FeldtIFK Mariefred00:04:27  1052
22Alvin Ohlström00:04:28
23Hugo LundbergLidingö00:04:52
24Stella Nordling00:04:53
25Vilma TimlövStora Sundby GoIF00:04:54
26Astrid LarssonArboga00:04:55  1057
27Loke RosanderKungsör00:04:56
28Rasmus Nordling00:05:01
29Ester EkdahlKungsör00:05:04  403
30Lova Söder00:05:05  1061
31Arwen Rimling00:05:05  1062
32Elin GustafssonRåsta IF00:05:08  1166
33Elton MörlinKungsör00:05:10  1064
34Ammy LarssonArboga00:05:11  415
35Leni AnderssonArboga Sk00:05:11  227
36Lea Lich00:05:12
37Gustaf Rinman00:05:13
38Judith ÖbergEskilstuna00:05:14  1069
39Moa Pilringe00:05:16
40Elin Larsson BjerneWesteros Trail Running Society00:05:18
41Theo Holmgren00:05:23
42Mehler Nordling00:05:24
43Nelly Flodén00:05:24  1964
44Leo Larsson00:05:25  1074
45Ille Persson00:05:27  1843
46Gustav Göransson00:05:28
47Tim NilssonOstra00:05:28  1076
48oskar holmkvistköping00:05:32  368
49Smilla GrohpSundbyholm 00:05:33
50Elias RosanderKungsör00:05:33
51Dexter FernerudKungsör00:05:34  1080
52Stella Rinman00:05:35  2010
53Wilmer ZetterdahlHero If00:05:41  1081
54Nike SöderbergKungsörs SK00:05:44  1082
55Alex GustafssonBryggartorps00:05:46
56Iris StrömbergUmeå00:05:47  1084
57Liv JohanssonÅkersorkens dagis00:05:47  422
58Emilia HollåsOstra00:05:48  1086
59Therisa fager00:05:53
60Frida Poppelier00:06:01
61Oscar LännbrinkVM-Triathlon00:06:04
62Hugo Malmström00:06:07  1836
63Pax Brehmer00:06:09
64Axel Hellström00:06:12  370
65Sigge RinaldoOK Tor00:06:15
66Nike RinaldoOk Tor00:06:19
67Alma Söderholt00:06:23
68Emil Widén Kungsör 00:06:27  1095
69Tuva ÅslundKungsör00:06:35
70Natalie GürtelschmidVeinCare Kliniken Kungsör00:06:37  398
71Hanna KarlssonKungsöra SK00:06:39  1827
72Lasse Forss+C130FIKA00:06:50  1437
73Frida AnderssonSträngnäs00:06:53  1812
74Bianca Sjögren LandströmKungsör00:06:56
75Hanna Lundberg00:07:03  1144
76Isabelle Lindskog00:07:35  1101
77Elias AronssonJärlåsa00:07:37
78Oliwer Flodén00:08:00  394
79Emma LundbergLidingö00:08:50
80Emilia FernströmKungsör00:09:01
81Tilde ErikssonKungsör00:09:06  433
82Signe Larsson BjerneWesteros Trail Running Society00:09:06
83Ellie AnderssonTeam Tuuls Tak00:09:11
84Vincent Lindskog00:09:55
85Sigirid Kunkell00:11:01
86Aleida ErikssonKungsör  1111
87Timothy GürtelschmidVeinCare Kliniken Kungsör
88Markus HollåsOstra
89Linnea Hällström Köping
90Livia Karlberg Kungsör  430
91Viggo LingKungsör  1116
92Nova MörlinKungsör
93Filippa NorgrenEskilstuna
94Frank Rosedahl SalveusVallby IK
95Felix WallonKungsör  1804
96Freja WallonKungsör  425
97Svea Widén Kungsör  1121

PF 8-9

PlacNamnKlubbTid
1Axel Tägil00:06:31 1122
2Martin LissStora Sunby00:06:53  202
3Wilda RuneborgOstra00:07:07  1123
4Axel JohanssonVallby team A00:07:25  1124
5Wiggo ZettterdahlHero If00:07:26
6Erik LindqvistEskilstuna00:07:35
7Emilia NilssonEvry00:07:36
8Ella von WaldenIK Westmannia00:07:43  472
9Kevin BjerkeBie Goif00:07:46  209
10Tilde TimlövStora Sundby GoIF00:07:57
11Sofie AnderssonNyfors IK00:08:02
12Ebba OsztovicsOstra Hage00:08:05  1131
13Molly LandströmKungsör00:08:06  141
14Albin Andersson00:08:18  222
15Isak Vesper00:08:26  1845
16Viktor Vesper00:08:27  2035
17Nova SahlénVästerås SOK00:08:28
18Leo Anbros00:08:40
19Cornelia WilderVästerås00:09:01
20Wilma Söderberg GyöriEVRY00:09:06  2044
21Helga Johansson00:09:07  214
22William BeijnoffOstra00:09:17  2038
23Ida BrunåkerOstra00:09:28  1840
24Linn Larsson00:09:36  459
25malin holmkvistköping00:09:42  463
26Tuva JonsonNyfors IK00:09:45  471
27Saga GrohpSundbyholm 00:10:00
28Clara LännbrinkVM-Triathlon00:10:15
29Albus Wahlstrand 00:10:36  213
30Tove AnderssonSträngnäs00:10:39  460
31Alex FelthamKungsör00:10:43  3
32Felix SöderkvistKöping00:10:54
33Vendela ÖbergEskilstuna00:11:10  1143
0Hanna LundbergLidingöDNS  1144
0Oliver NorgrenEskilstunaDNS

PF 12-13

PlacNamnKlubbTid
1Dennis HolmstedtIK Westmannia00:08:11 485
2Alice FeldtIFK Mariefred00:10:24  482
3Julia Ollén Eskilstuna00:10:26
4Alva SkoglundVM Triatlhon00:11:11
5Kevin AmbrosIF GUIF00:11:12
6Ebba WilderVästerås00:12:16
7Ellie NilssonOstra00:12:17  1780
8Elin GustafssonStora Sunby00:12:27  1166
9Eira Neva-JuoniIK Westmannia00:12:31  549
10Bella RinmanStora Sunby00:14:21
11Josefin SöderkvistKöping00:15:39
12Emma KarlssonKungsörs SK00:17:55  47
13Felicia Pettersson00:17:56  50

PF 10-11

PlacNamnKlubbTid
1Hugo LöfgrenKungsörs BK -0500:09:24 68
2Emil SöderlindJärfälla OK00:09:53  477
3Johan FassbenderHällbybrunns If00:10:23
4Axel OllénEskilstuna00:10:38
5Aprilia Rimling00:10:46  203
6Alvin LarssonKungsörs SK00:10:51  207
7Linus WernqvistEVRY One Eskilstuna00:11:14  478
8Nanna Persson00:11:25  208
9Alva Petersenkungsör00:12:26
10Mathilda Persson00:12:28
11Linn NilssonOstra00:12:29  1907
12Elsa Skoglund00:12:37
13Hanna Poppelier00:13:57
14Tilde LundKungsör00:13:58  252
15Nova Englund 00:13:59
16Signe JohanssonAlgryts IF00:14:00  206
17Edit GustafssonIFK Strängnäs00:14:29
18Max FernströmKungsör00:14:36
19Frida SöderkvistKöping00:15:49
20Maja IngemarssonEVRY00:16:14  1931
0Oskar BrunåkerOstraDNS  956
0william jonsonskogstorpDNS
0Elenor OffermanPettersonDNS
0Nora RinmanStora SundbyDNS  231

DD Korta

PlacNamnKlubbTid
1Ted BergkvistNorbergs CK01:23:22 494
2Fredrik WernqvistEVRY One Eskilstuna01:25:13  1683
3Hans FeldtIFK Mariefred01:28:18  1180
4Malin PilvingeKolmården Adventures 01:35:09  1684
5Oskar Rydén ÖhmanSmk södermanland01:37:49  862
6Emil Rydén Öhmansmk södermanland01:38:47  1589
7Moa AnderssonTeam Tuuls Tak01:54:18  1216
8Helen BrunåkerOstra01:56:15  1223
9Anna AhlbomTeam Tuuls Tak Eskilstuna01:57:47  1230

DD Milen

PlacNamnKlubbTid
1Håkan MelinSundbybergs IK01:54:07 1308
2Mathias Pettersson Eskilstuna CK01:59:01  1345
23Alexander MelinSundbybergs IK02:01:20  1327
4Emil RimlingTrångsund02:24:28  1362
5Malin LandinEskilstuna02:45:51  1355

DD Långa

PlacNamnKlubbTid
1Henrik Pilvinge Art of Running Trail Team02:03:37 1376
2Markus WesterlundEVRY02:18:49  1389
3Erik KarlssonTeam Tuuls Tak02:20:26  1382
4Mattias SöderengIFK Sala02:23:28  1397
5Andreas Klevstigteam MestUte02:24:59  966
6Mikael Askerlund Bälgviken 02:25:53  1412
7Martin karlssonTeam Tuul's Tak02:33:46  1424
8Pasi JantunenEVRY02:43:00  1425
9Mikael Thörnteam mestute02:43:07  1507
10Jennie NimborgVilsta IK02:45:27  1416
11Jakob PousardFriluftsfrämjandet02:46:31  1508
12Robert LandinEskilstuna02:52:52  1451
13Fredrik BlombergEVRY03:02:33  1035

Resultat 2014

Korta, 5.5km

PlacNamnKlubbTid
1Mathilda EklundIKW Westmannia00:24:16  127
2Mohamud HussenKungsörs BK P99-0000:24:22
3Kevin Lithen00:24:27
4Filip GranströmKungsörs BK P99-0000:24:29
5Peter AnderssonKBK P99/0000:24:45  1311
6Robert Pettersson HERO00:24:57  164
7Wilma LarssonEskilstuna Friidrott00:24:59  1174
8Fredrik EklundIKW Köping00:25:06  1177
9Håkan Larsson00:25:07
10Mari Wolfram00:25:08
11LarsErik JohanssonÄrla IF00:25:12  1896
12Ilpo Hakola00:25:29  1181
13Filip Nanberg00:25:40
14Madelene NordIFK Grängesberg SK00:25:43
15Linus KarlssonKungsörs BK P99-0000:25:44  113
16Armas TamminenIK Westmannia Friidrott00:25:54
17Oliver DaleKungsörs BK P99-0000:25:59
18Sebastian IngemarssonEvry One Eskilstuna00:26:28  1194
19mauri männikkökungsörs sk00:26:31  131
20Tomas Eriksson00:26:50  253
21Daniel Ribaric00:26:51  33
22Tilda LundströmEskilstuna Friidrott00:27:00  251
23Johan EricssonKungsörs BK P99-0000:27:07
24Stefan LundeqvistVM Triathlon00:27:57  244
25Peter LöfgrenMedo Bostads AB00:28:15  332
26Hans FeldtIFK Mariefred00:28:20  1180
27Eva SuontaustaKöping00:28:28  520
28Caroline WilhelmssonIFK Mariefred00:28:35  1294
29Lena FridhKBK P99/0000:29:02
30Tage EkVilsta IK00:29:43  250
31Hampus JanssonKungsörs BK P99-0000:29:51
32Jacob GustavssonKungsörs BK P99-0000:29:52
33Veikko Männikkö00:30:14  502
34Jimmy Eriksson00:30:27  486
35Jimmy Fernerud00:30:30  1854
36kristian lampovästerås friidrott00:30:31  1198
37Joakim PalmTeam Palm00:30:32  593
38Lars-Ola LundkvistWestermo Teleindustrier00:30:33  1344
39Dennis Folcker00:30:34  1247
40Viktor Larssonkungsörs sk00:30:54  260
41Christian Björkman Åkers IF00:31:10  1199
42Alex OsztovicsOstra00:31:10  1708
43Mattias EdholmOstra00:31:11
44Felix LennartssonKungsörs BK P99-0000:31:11
45Anne-Marie BrinkNULL00:31:12
46Kasper Sletta RhönnstadKungsörs BK P99-0000:31:12
47Pierre ÖbergWestermo Teleindustrier00:31:12  499
48Albert VeliWestermo Teleindustrier00:31:26  1706
49Peter BerglundWestermo Teleindustrier00:31:27  506
50Alexander Larsson00:32:11
51Kristin SlettaKBK P99/0000:32:17
52Eva-Karin Granström00:32:26
53Richard Granström00:32:27
54Emma JohnssonHällbybrunns IF skidor00:32:43  46
55Hanna BromöOstra00:32:51
56Therese GyöriEvry One Eskilstuna00:33:09  647
57Anna Nilsson00:33:10  1651
58oiva männikkökungsörs sk00:33:12  1209
59Sofia NestorVästra mälardalen triathlon00:33:13
60Sofai Morlin00:33:21
61Myra AlménEIK Konståkning00:34:57
62Pernilla LöfgrenAT Fritid00:34:57  1360
63Annika Holgersson Nijegorodov00:35:06  13
64Janina Männikkö00:35:10  524
65Monika Abrahamsson00:35:24  1229
66Eva Abrahamsson00:35:33  1225
67Alf LundqvistOKTor00:35:35
68Johan FranzénOstra00:36:18
69Magdalena Larsson00:37:50  538
70Jenny Lindberg00:37:50  539
71Carl FridhKungsörs BK P99-0000:39:04
72Alfred GranbergKungsörs BK P99-0000:39:04
73Carl GustavssonKungsörs BK P99-0000:39:04
74Edvin HermanssonVästerås00:39:35
75Charlotta LundinAXA SportsClub00:39:37  26
76Marie HedarHällbybrunns IF skidor00:39:59  121
77Rasmus HedarHällbybrunns IF skidor00:40:00  159
78Anna GranbergOstra00:41:04  1728
79Tina JohanssonKungsör00:43:36
80Lena GranbergKungsörs BK P99-0000:44:03
81Cecilia Lennartssonkbk00:44:40
82Lars-Olle Arnesson00:45:40  109
83Elin LindmarkMedåker IF00:46:24  1269
84Per Skölin01:03:34  1982
85Solveig Skölin01:03:34
86Lundkvist AlfOK TorDNS
87Eva AnderssonKungsörs BK P99-00DNS
88Joel AnderssonKungsörs BK P99-00DNS  82
89Lucas AnderssonKungsörs BK P99-00DNS
90Max AnderssonKungsörs BK P99-00DNS
91Lianne Björling BurtonDNS  1902
92Ludwig BlomkvistKungsörs BK P99-00DNS
93Andony CatalanKungsörs BK P99-00DNS
94Pet ChinnongthongKungsörs BK P99-00DNS
95Elin DanielssonDNS  1774
96Lisa EdholmOstraDNS  1236
97Per-Erik ErikssonDNS  1666
98Damon FröjdendahlKungsörs BK P99-00DNS
99Benjamin GrönvikKungsörs BK P99-00DNS
100Hamso Ibrahim HussenKungsörs BK P99-00DNS
101Christoffer LindströmKungsörs BK P99-00DNS
102Gunilla WolframDNS  1818

Milen, 10.0km

PlacNamnKlubbTid
1Johan GranatFörsvarets sportklubb00:40:27
2Daniel LarsonFalun00:41:18  1297
3Daniel DeckÖrebro AIK00:42:49  1302
4Gustav JohnssonHällbybrunns IF00:43:44  63
5Simon StålspetsDunkers Hornblåsare00:43:57  2003
6Tero SuontaustaKöping00:45:09  340
7Måns SjögreenFysiocity00:45:10
8Royne MalmströmEskilstuna 00:46:21  1998
9Katarina ErikssonÄrla IF 00:46:22  101
10Tony Andersson00:46:25  1303
11Johan ErikssonBorlänge LK00:46:27  785
12Mikael Askerlund00:46:54  1412
13Michael EmanuelssonMedåker IF00:47:10  684
14Clas JacobsonKungsörs sk00:48:48  28
15Rasmus SödergrenWestermo Teleindustrier00:48:50
16Tomas AnderssonOstra00:49:15  187
17Henrik ZetterdahlHero IF00:49:19  1310
18Magnus LöfgrenGötlunda 00:49:28
19Elin Danilesson00:49:39  1775
20Oscar Dalerstedt00:49:39
21Lars AnderssonWestermo Teleindustrier00:49:51
22Curt LandströmKungsör00:50:03  580
23Jocke Wallon00:50:13  81
24Magnus NilssonOstra00:50:15  1928
25Casper HedarHällbybrunns IF skidor00:50:18
26Dan Sjöberg00:50:46
27Mikael Edvardsson00:50:47
28Peter Johansson00:51:41  497
29Tobias HernvaldWestermo Teleindustrier00:51:47
30Fredrik HildenborgSt Sundby00:52:00  1809
31Martina LissMse fritid00:52:05  126
32Leif TraneforsStora Sundby00:52:23  110
33Kyösti KellokumpuIK Jogg00:52:31
34Ulf EdvardssonEskilstuna trailklubb00:52:56  702
35Tomas NestorVästra Mälardalen treatlon00:53:24
36Johan BeijnoffWestermo / Ostra00:53:46  1859
37Andreas DeckWestermo Teleindustrier00:53:56
38Kaisa Askerlund00:54:04  1434
39Peter ÖsterbackaOk Tor00:54:05
40Karin Wallin00:55:40  1880
41Andreas ZetterbergKöpingskamraterna00:56:34
42Arne MalmqvistIKW Köping00:56:47  189
43Rona MacDonaldEskilstuna Trailklubb00:56:50  1482
44Staffan NilssonEvry One Eskilstuna00:56:50  1341
45Emil Rimling00:57:01  1362
46Åsa ÖbergOstra00:57:21  1214
47Anton TuulianenKolsva00:57:53  1737
48Arvo TuulianenKolsva00:57:57  1742
49Cecilia von WaldenIK Westmannia00:58:01  1213
50Erik BestermanEvry One Eskilstuna00:58:12
51Andreas BestermanEvry One Eskilstuna00:58:39  1428
52Marit Nygren00:58:46
53Helen BrunåkerOstra00:59:38  1223
54Nina SvenssonFabulous Legs00:59:51  523
55Annelie HermanssonVästerås00:59:54  1732
56Anders Hedar01:00:35  9
57Louise Strömberg01:00:40  1338
58Ove JohanssonKöpingskamraterna01:01:05  1975
59Gustafsson Ann01:01:33
60Anders Zetterberg01:01:47  1453
61Peter SöderbaumNåntuna Runners01:02:53
62Mats JohanssonKungsör01:03:06
63Josefine GustafssonSt sundby01:08:22  1875
64Gunilla Wolfram01:08:28  1818
65Frida Haglind01:12:27  1813
66Malin Lindroth01:14:58
67Susanna Cederlöf01:14:59
68agneta lambert meullergötlunda IF01:26:38  1704
69Lianne Björling BurtonDNS  1902
70Peter BomanFörsvarsmakten IKADNS  155
71Anders EklundRaglunda MTBDNS  1518
72Frida HaglindDNS  1813
73Jenny LärkaKöpingskamraternaDNS
75Gunnar MunkteliusSK TrimDNS  179
76lars pedersenvilsta ik eskilstunaDNS  1292
77Håkan RambergHällbybrunns IF skidorDNS

Långa, 18.3km

PlacNamnKlubbTid
1Oskar Kanmert-GustafssonHammarby IF 01:11:15
2Sacko SackoVM-Triathlon01:13:21
3Nicklas ModinEskilstuna Friidrott01:16:43
4Johan Bertil SwärdhVästerås Löparklubb01:17:03
5Christopher BergdahlNäshulta GoIF01:17:24  1754
6Rodolfo VeraWesteros Trail Running Society01:17:39  1380
7Robert KorsmanHällbybrunns IF 01:17:45  169
8Magnus CarnwallVästerås 01:18:07  1922
9Joel PennerbornKöpingskamraterna01:18:24  173
10Jakob JunkerDala xc ski team01:21:29  1390
11Jan ViklundEskilstuna01:21:30  74
12Jonatan JunkerDala xc ski team01:21:50  676
13Kristofer EliassonMörsils IF SKIDOR01:22:13  1892
14Ranald MacDonaldEskilstuna Trail Klubb01:22:45
15Anders SelanderÄrsta IF01:23:14  175
16Andreas PetterssonRåby-Rekarne FIF01:23:22  172
17Markus WesterlundEvry One Eskilstuna01:23:33  1389
18Joakim SundhVM-Triathlon01:23:51  1857
19Johan FlinkEvry One Eskilstuna01:25:37  1863
20Patrik LindblomVilsta IK01:25:51  1387
21Robert ÅkerbergHällbybrunns IF skidor01:25:57  334
22Micke ErikssonSura IF01:26:20
23Arto Kangas01:26:46
24Fredrik LarssonKungsörs SK01:26:52  57
25Mathias Hansen01:27:48  1391
26Greger WrangWestermo Teleindustrier01:28:03  668
27Jonas LindgrenLindgren Event01:28:06  1392
28Magnus Gustafsson St Sundby 01:28:11
29Peter Rinman01:28:20
30Anton ÅlinBie Golf01:28:59
31Helene GürtelschmidKungsör01:29:00  1831
32Marcus HjalmarssonUltuna IF01:29:20
33Joakim HellströmSmedbergs SK01:29:24  184
34Hanna Sjövall01:29:25
35Mona Wolfram AlménVilsta IK01:30:21  757
36Peter GiocondiVilsta IK01:30:42  1476
37Mårten Strömberg01:31:04  1398
38Mattias SöderengNorbergs CK01:31:08  1397
39Ludwig LaineWestermo Teleindustrier01:31:40  1480
40Börje Liljekvist01:32:06  1409
41Kjell LarssonVilsta IK01:32:20  1888
42Michael RinmanWestermo Teleindustrier01:32:54  181
43Andreas SundströmVolvo CE01:33:48
44Per Sjövall01:34:05
45Robert Morelius01:34:39  1483
46Erik JohanssonVilsta IK01:34:52  188
47Mamadou DialloVilsta IK01:35:14  665
48Pontus TimlövWestermo Teleindustrier01:35:57
49Emil OlssonStructor Eskilstuna01:37:20  703
50Björn HellHällbybrunns IF01:37:35
51Rami AaltonenKungsörs SK01:37:37  1991
52Patric JärleskogAXA Sports Club01:37:44
53Elin Sjöberg01:37:55
54Anette Högberg 01:38:08  197
55Fredrik BrokvistTrafikverkets fritidsförening01:38:27  1808
56Kerstin SamuelssonVilsta IK01:39:11
57Anton Björnberg01:39:24  15
58Patrik Natt och Dag01:39:45
59Elin AnderssonWestermo Teleindustrier01:40:26  1444
60Henrik RinmanStora Sundby GOIF01:40:47
61Johan RappuEskilstuna Trailklubb01:41:12  672
62Johan TollFörsvarsmakten IKA01:41:13  1866
63Martin RoosRawi Racing Joggers01:41:28  716
64Susanne Haglind01:42:04  1271
65Anna-Karin CarlssonCarlsson Running Team01:42:12
66Jens LarssonKungsor01:42:47  1417
67Maria MelinEskilstuna Trailklubb01:42:51  1459
68Tomas AnderssonRåby-Rekarne FIF01:43:41  187
69Pasi JantunenEvry One Eskilstuna01:44:23  1425
70PO CarlssonCarlsson Running Team01:44:25
71Elenore Ingårda01:44:27
72Martin Karlsson Team Tuul's Tak Eskilstuna01:45:09  1424
73Karina LarssonKungsörs SK01:45:54  1323
74Albana Menxhiqi01:46:46
75Lennart BonsSkälby Multisport01:48:12  1900
76Thomas Lindros01:49:19
77Caroline WidingÅkers If01:49:52  1339
78Gunnar LarssonSala01:50:20  1819
79Stefan Söder01:50:53  726
80Per Björnberg01:51:37  151
81Mats ErikssonSkälby Multisport01:52:48  1948
82Liivi Rimling01:53:38  1903
83Maria KumpulaHallstahammar01:53:39  779
84Mikael KlingbjerEskilstuna Trailklubb01:58:01  1479
85Kaj Cederlöf01:58:27
86ANDERS BERGSTRÖME301:59:34  195
87Saga DahlbergIKW02:00:42  2000
88Amanda HallbladWestermo Teleindustrier02:02:11
89Karl CederlövWestermo Teleindustrier02:05:00  1882
90Tomas MalmqvistWestermo Teleindustrier02:28:45  2027
91Johan DalkvistEskilstuna TrailklubbDNS
92Anna HagströmVilsta IKDNS  1729
93Maria KumpulaHallstahammarDNS  779
94Robert Landin EskilstunaTrailklubbDNS  1451
96Arvo TuuliainenKolsvaDNS
97Anton TuuliainenMalmaskolan kolsvaDNS  1736
98Peter YlsöbäckVilsta ikDNS  156

MTB

PlacNamnKlubbTid
1Andreas JohnsonEskilstuna CK00:46:20
2Magnus AnderssonVästerås CK00:50:42
3Pär MörkCK Ceres00:52:30  1491
4Mikael Askerlund00:52:40  1412
5Zbigniew WiznerStenhamra00:53:55
6Thomas Carlsson00:54:10  1511
7Mattias LindblomJärfälla CK00:54:30  129
8Ted BergkvistNorbergs CK00:54:34  494
9Mattias SöderengNorbergs CK00:54:38  1397
10Markus WesterlundEvry One Eskilstuna00:55:46  1389
11Andreas Johansson cykelcentertripplexxxsport 00:55:52  1663
12Mats AllströmEskilstuna CK00:56:14  1947
13Tomas FrändénIFK Mariefred00:57:20
14Martin Karlsson Team Tuul's Tak Eskilstuna00:57:38  1424
15Mikael AngestavBorlänge CK00:57:40  1499
16Michael HallgrenEskilstuna CK00:57:49  135
17Tobias Gustavsson00:57:58  846
18Håkan PalfjordCK Ceres00:58:14
19stefan johanssonTrosabygdens cyklister00:58:19  1514
20Fredrik IdlingFMV Sport00:58:45  1810
21Henrik EmilssonTrafikverkets fritidsförening00:58:58  1832
22Joakim HagströmHällbybrunns IF skidor00:59:01  1855
23Kristofer EliassonMörsils IF SKIDOR00:59:02  1892
24Tomas NorlingBorlänge CK00:59:08  800
25Gunnar FredrikssonTeam Puttersmällare00:59:11  1509
26Katarina ErikssonÄrla IF 01:01:03  101
27Jonas Gustafsson 01:01:26
28Fredrik WernqvistEvry One Eskilstuna01:02:01  1683
29Mats ModinWestermo Teleindustrier01:02:30  1549
30Kim HällbomEskilstuna CK01:03:10  105
31Tomas LindbergTeam Puttersmällan01:03:11
32Jonas HällbomEskilstuna CK01:03:21  88
33Fredrik BrokvistTrafikverkets fritidsförening01:03:35  1808
34Per-Erik Eriksson01:03:59  1666
35Mathias PetterssonECK01:04:00  1345
36Torbjörn LindquistSpårvägen CF01:04:15
37Jonny von Walden01:04:30  1872
38Hans FeldtIFK Mariefred01:04:35  1180
39joakim sparr01:05:26  1512
40Robert KnutssonAlmby ik01:06:00  810
41Richard Palskog01:06:28  1995
42Michael CarnwallLenmora MTB01:07:05  134
43Pasi JantunenEvry One Eskilstuna01:08:19  1425
44Fredrik Hagström01:09:31  798
45Anders HultgrenKungsörs SK01:09:44  1667
46Fredrik AnderssonWestermo Teleindustrier01:09:46  1590
47Lennart BonsSkälby Multisport01:09:48  1900
48Lars-Göran Gyllstål01:10:26  1897
49Mårten LindgrenKungsörs IK01:10:29  328
50Anna GyllstålWestermo Teleindustrier01:10:39  1593
51Mats ErikssonSkälby Multisport01:10:40  1948
52Albin HallgrenKungsörs SK01:10:42  819
53Niclas LevinKungsörs SK01:11:57  977
54Pontus ErikssonWestermo Teleindustrier01:12:04  157
55william sparr01:12:09
56Josefin Korsbäck01:12:15  1569
57Dennis JonssonECK01:12:24
58Emil LindquistSpårvägen CF01:12:36
59Tommi Uksila01:13:31  1293
60Magnus Sönnerfors01:14:58  1582
61Andrzej Krolewski01:15:25  1530
62Örjan AxelssonWestermo Teleindustrier01:16:58  2049
63Henrik ErikssonBie Goif01:17:16
64Örjan LännbrinkVästra Mälardalens Triathlonförening01:17:29  1604
65Daniel Smedeby-01:19:13  1614
66Niklas PicklKöpings Cykel01:21:20  1575
67Anders EklundRaglunda MTB01:21:52  1518
68Johan PicklKöpings Cykel01:21:54  842
69Elias AxelssonKungsörs SK01:23:19  39
70Mikael AnderssonKungsör SK01:23:44  1610
71Joel WirtanenKungsörs SK01:24:24  838
72Gustaf RundlöfEskilstuna CK01:24:50  1820
73Benjamin KarlssonKungsörs SK01:25:55  17
74Filip FundbergCK Ceres01:27:21  869
75Fredrik FundbergCK Ceres01:27:22  1594
76Kalle Lundblad01:29:52  945
77Jan Lundblad01:29:53  1635
78Moa AnderssonTeam Tuul's Tak Eskilstuna01:29:58  1216
79Lucas FlygholmEskilstuna Cykelklubb01:34:52  1632
80Christer FlygholmEskilstuna Cykelklubb01:34:53  908
81Per-Anders RundlöfEskilstuna CK01:35:22  1983
82Carina HällbomEskilstuna CK01:38:11  1641
83Paul Karlsson 01:53:42
84Annica Nilsson01:53:42
85Gert BoqvistDNS  1638
86Anders BoqvistDNS  796
87Magnus HellbergMammutklubbenDNS
88Ulf HolmgrenKolmårdens MtbDNS
89Daniel JillgerÅrstaDNS  1760
90Robert Landin EskilstunaTrailklubbDNS  1451
91Oscar StridfeldtEskilstuna CKDNS
92henrik teleniuskungsörs skDNS  67
93Rose-Mari ZetterblomDNS

PF 0-7, 700m

PlacNamnKlubbTid
1Wilda Runeborg00:03:25 1123
2Emila Nilsson00:03:58
3Elvira Berntzen00:04:05  455
4Max OsztovicsOstra00:04:06  1039
5Oliwer ZetterdahlHero IF00:04:07  1969
6Mathilda PalmTeam Palm00:04:24  458
7Janis Fassbender HällbybrunnsIF00:04:26
8William BeijnoffOstra00:04:27  2038
9Jonas BolinSMK Södermaland00:04:28  1869
10Tuva Bernhardsson00:04:29
11Isak Vesper00:04:29  1845
12Elias Liss00:04:30  221
13Ida BrunåkerOstra00:04:31  1840
14Sara EdholmOstra00:04:32
15Marin Selander00:04:32
16Philip Jonsson00:04:33  353
17Dexter Fernerud00:04:35  1080
18Vildha Ling00:04:39  2036
19Elsa BertilssonOstra00:04:40  1782
20Amira ErikssonKungsörs SK00:04:40
21Noel Malmström00:04:40  1966
22Frank RosedahlOstra00:04:41  1807
23Stella Fernerud00:04:43  2009
24Lovisa Klingede00:04:43  402
25Gustav RinmanLazy Runners00:04:44  1823
26Leni Andersson00:04:46  227
27Wille Bernhardsson00:04:50
28Astrid SmederödEskilstuna United00:04:54
29Elsa Danielsson00:04:54
30Olle Danielsson00:04:54
31Moa SöderbergEvry One Eskilstuna00:05:00
32Judith ÖbergOstra00:05:07  1069
33Stellan Persson00:05:09  2011
34Ille Persson00:05:13  1843
35Douglas FranzénOstra00:05:14
36rasmus johannessen00:05:17  160
37Gustav BeijnoffOstra00:05:23  1822
38Gustav LindgrenEskilstuna Friidrott00:05:32  358
39Felix Wallon00:05:42  1804
40Elliot GürtelschmidKungsör00:05:47  449
41Viggo Ling00:05:48  1116
42Freja Wallon00:05:49  425
43Nora Mörlin00:05:54
44Asta Idling00:05:55
45Elton Mörlin00:05:56  1064
46Edvin AnderssonTillberga 00:05:57
47Lina FeldtIFK Mariefred00:05:58  1052
48Tim NilssonOstra00:05:59  1076
49Jamie Andersson00:06:00
50Theo Karlsson00:06:00
51Hanna KarlssonKungsörs SK00:06:01  1827
52Stina Birkner00:06:02
53Iris Strömberg00:06:03  1084
54Svea Widén00:06:04  1121
55Hugo Malmström00:06:05  1836
56Leo Larson Falun00:06:06
57Linn Larson Falun00:06:12
58Arwen Rimling00:06:15  1062
59Axel Hellström00:06:22  370
60Esther Ingårda00:06:40
61Elin Gustafsson00:06:45  1166
62Emil Widén00:07:00  1095
63Stella RinmanLazy Runners00:07:22  2010
64Anna Birkner00:07:30
65Tim GürtelschmidKungsör00:07:48  355
66Natalie GürtelschmidKungsör00:11:23  398
67Isabelle Lindskog00:11:52  1101
68Vincent Lindström00:13:30
69Wilmer ZetterdahlHero IF00:46:57  1081
70Frida AnderssonSträngnäsDNS  1812
71Hedda BromöOstraDNS
72Nelly FlodénDNS  1964
73Anton Hagström-RudinVilsta IKDNS
74Gustav RinmanDNS  1823
75Stella RinmanDNS  2010

PF 8-9, 1400m

PlacNamnKlubbTid
1Jonah Fassbender HällbybrunnsIF00:06:36
2Axel TägilOstra00:06:46  1122
3Felix FredlundGLIF00:07:05  201
4Alvin LarssonKungsörs SK00:07:10  207
5William Jonsson00:07:20  466
6Molly Landström00:07:21  141
7Wilma SmederödEskilstuna United00:07:26
8William LindgrenEskilstuna Friidrott00:07:27  232
9Martin Liss00:07:52  202
10Alex Nilsson00:07:55  1650
11Wiggo ZetterdahlHero IF00:07:56  259
12Simon Österbacka00:08:04
13Viktor Vesper00:08:11  2035
14Aprilia Rimling00:08:19  203
15Erik Göthberg00:08:22  211
16Oskar BrunåkerOstra00:08:30  956
17Albin Andersson00:08:33  222
18Wilma SöderbergEvry One Eskilstuna00:08:45  2043
19Ludvig PetterssonEvry One Eskilstuna00:08:47
20William NyströmCarlsson Running Team00:08:52
21Albus Wahlstrand00:09:09  213
22Hilda BertilssonOstra00:09:11  1835
23Elvin Chressman00:09:19  1784
24Linn NilssonOstra00:09:46  1907
25Vendela ÖbergOstra00:09:49  1143
26Ida-Linn EdholmOstra00:09:55
27Ebba OsztovicsOstra00:10:05  1131
28Alex Feltam00:10:12  1707

PF 10-11, 2100m

PlacNamnKlubbTid
1Johan ÅkerbergHällbybrunns IF skidor00:08:51 85
2Simon ÖbergVästerås FK00:09:28
3Eskil LundellIFK Mariefred00:09:42
4Eric FrändénIFK Mariefred00:10:20
5Oskar FundbergBie Goif00:10:21
6Elliot MacDonald OldbergTorzla00:10:52
7Alice FeldtIFK Mariefred00:11:12  482
8Emil KumpulaHallstahammar00:11:58
9Gry SchrötterSkerike GK00:12:10
10Johannes Klingede00:12:53  955
11Josefine Carnwall00:12:54  1874
12Gabriel ÖsterbackaOK Tor00:12:58
13Thea Persson00:13:00
14Ellie NilssonOstra00:13:19  1780
15David Feltham00:13:20  34
16Daniel Feltham00:13:20
17Ella TägilOstra00:13:23
18Maja HögbergEvry One Eskilstuna00:13:28

PF 12-13, 2100m

PlacNamnKlubbTid
1Dennis Holmstedt IK Westmannia00:08:00 485
2Felix WernqvistEvry One Eskilstuna00:09:10  1191
3Emil KunHällbybrunns IF skidor00:09:19
4Ester FeldtIFK Mariefred00:09:20  1187
5Daniel nestorVästra mälardalens Triathlon00:10:13
6Lovisa PetterssonEvry One Eskilstuna00:11:40
7Julia Carnwall00:11:43
8Jonathan FredlundGLIFDNS  91
9Emil HögbergEvry One EskilstunaDNS

DDKorta

PlacNamnKlubbTid
1Hans FeldtIFK Mariefred01:32:55 1180

DDMilen

PlacNamnKlubbTid
1Mikael Askerlund01:39:34 1412
2Katarina ErikssonÄrla IF 01:47:25  101

DDLånga

PlacNamnKlubbTid
1Markus WesterlundEvry One Eskilstuna02:19:19 1389
2Mattias SöderengNorbergs CK02:25:46  1397
3Fredrik BrokvistTrafikverkets fritidsförening02:42:02  1808
4Martin Karlsson Team Tuul's Tak Eskilstuna02:42:47  1424
5Pasi JantunenEvry One Eskilstuna02:52:42  1425
6Lennart BonsSkälby Multisport02:58:00  1900
7Mats ErikssonSkälby Multisport03:03:28  1948

Resultat 2013

Korta, 5.5km

PlacNamnKlubbTid
1Magnus Carnwall00:21:44  1922
2LarsErik JohanssonÄrla IF00:23:37  1896
3Katarina ErikssonÄrla IF00:25:19  101
4Fredrik HildenborgStora Sunby 00:27:31  1809
5Muri MänniköKungsör SK00:29:06
6Tage EkVilsta IK00:29:51  250
7Roger EdlundKungsör00:29:57  166
8Albert VeliWestermo Teleindustri00:30:14  1706
9Jimmy FernerudJimmy Brainrunners00:30:51  1854
10Joakim PalmJimmy Brainrunners00:30:52  593
11Lisa Östergaard00:31:05
12Cecilia von WaldenIK Westmannia Köping00:31:06  1213
13Madeleine Hademalm00:31:07  114
14Anna Kjellgren 00:31:21  526
15Deborah Sundell00:31:42
16Caroline HaaralaKungsörs SK00:33:32  21
17Wilma Öman00:33:32
18Monica Alkefjärd-00:34:54
19Andreas BrunåkerOstra00:36:09  1670
20Elenor BeijnoffOstra00:36:40
21Björn Klockljung00:37:18
22Matilda Rosendahl00:37:42
23Malin Nordström00:38:52  547
24Anna GranbergOstra00:40:02  1728
25Jeanette Hademalm00:41:35
26Kjell LarssonBollnäs00:45:03  1888
27JimmyEriksson00:49:33
28Elsa Eriksson00:49:36  548
29Charlotta LundinAxa Sports Club00:53:30  26
30Per SköldinKungsör00:58:18  154
31Solveig KåbergKungsör00:58:18  243
32Ulf Svansbo00:59:37
33Gunilla Svansbo00:59:41
34Lina BertilssonOstraDNS
35Linnea KlockljungDNS
36Jens Lönnbjerförsvarets Idrottsklubb ArbogaDNS
37Sofia MörlinJimmy BrainrunnersDNS  525
38Linn NilssonSt sundbyDNS  1907

Milen, 10.0km

PlacNamnKlubbTid
1Simon StålspetsDunkers IF00:46:07 2003
2Gunnar Munktelius Sk Trim00:47:08  179
3Peter Andersson00:47:42  1311
4Tomas AnderssonOstra00:47:45  187
5Henrik EmilssonTrafikverkets fritidsförening00:49:26  1832
6Per PetterssonHägersta GF00:49:31
7Helene Gürtelschmid00:49:47  1831
8Björn PihlKungsörshinderbana00:49:59  281
9Andreas RudinVilsta ik00:50:26
10Rami AaltonenKungsörs SK00:50:38  1991
11Jocke WallonJimmy brainrunners00:50:43  81
12Tomas Eriksson00:50:53  253
13Joakim Nyström Vilsta IK00:50:55  1856
14Daniel Andersson00:51:12
15Magnus NilssonOstra00:52:03  1928
16Josefin CarlssonKungsör00:52:27
17Therese Harlén00:52:45
18Fredrik IdlingFMV Sport00:53:39  1810
19Linus HollåsOstra00:55:08
20Martina LissEol00:56:52  126
21Gunnar LarssonSala00:57:00  1819
22Timo Aholaikw westmannia00:57:27  343
23Jennie Blömeke JonssonSkultuna IS00:57:40
24Anette Häggqvist00:57:45
25Alex OsztovicsOstra00:59:17  1708
26Ida HellmanTrafikverkets fritidsförening00:59:19
27Karin WallinTrafikverkets fritidsförening00:59:19  1880
28Elin Larsson00:59:33
29Sandra HollåsOstra01:02:06  1237
30Susanne Hademalm01:03:20  247
31Marita Karlsson01:03:50
32Annelie Hermansson01:04:30  1732
33Helen BrunåkerOstra01:05:00  1223
34Jonas WulffTovhulta Pommern01:07:53
35Josefine GustavssonSt Sundby 01:09:24  1876
36Malin ÖmanWestermo Teleindustri01:09:25
37Maria Gage01:09:53  1363
38Anne-Li Hallblad Westermo Teleindustri01:17:36  1368
39Lars-Olle ArnessonWestermo Teleindustri01:20:41  109
40Birgitta MartiinSt Sundby01:35:00
41Linn NilssonSt Sundby01:35:10  1907
0Johan Beijnoff Westermo TeleindustriDNS  1859
0Petra NilssonOstraDNS
0Ulrik SalveusOstraDNS

Långa, 18.3km

PlacNamnKlubbTid
1Joel LarssonGöteborgs Skidklubb01:13:51
2Rodolfo Vera(Västerås)01:17:29  1380
3Andreas vallmarkköping01:17:32
4Anders SelanderÄrsta IF01:22:32  175
5Joel PennerbornKöpingskamraterna01:22:44  173
6Andreas PetterssonRåby Rekarne FIF01:23:46  172
7Joakim Sundh100%SUND01:24:23  1857
8Eva-Maj ErnebySK Trim01:25:57  1383
9Christopher BergdahlNäshulta Goif01:26:27  1754
10Maria Strömberg BylundFagersta Södra IK01:26:42
11Jouko MourujärviVästerås LK01:26:50
12Jouko MyyryläinenIKW Köping01:27:57  1484
13Per CarlinArboga Ok01:29:04
14Robin ElofssonArboga01:29:34  177
15Magnus GustavssonSt Sundby01:29:36
16Matigas Hansen01:30:50
17Markus WesterlundEvry01:31:16  1389
18Krister HäggKöpingskamraterna01:31:38
19Magnus Jacobsson01:31:55  1926
20Johan FlinkHällbys Vets01:32:34  1863
21Christer LindeborgKöping Kolsva Orientering01:32:47  27
22Joakim Hellström01:32:57  184
23Martin ÅhlinBie Goif01:34:19  190
24Jonas LindgrenLindgren Event01:34:46  1392
25Anette Högberg100% Sund01:34:47  197
26Pasi JantunenEVRY01:34:51  1425
27Maria Larsson100%Sund01:35:00
28Kristina ElfAxa Sports Club01:35:41
29Erik JohanssonVILSTA IK01:38:07  188
30Tiina Hänninen01:39:34
31Peter YlsöbäckVilsta ik01:39:36  156
32Johanna JunkerÄrla IF01:39:49  1467
33Daniel BohlinÅbågen MCK 01:40:07
34Tommy Alkefjärd-01:40:26
35Johan TollFörsvarsmakten01:40:59  1866
36Anders Rönnholm Karleby IK01:42:04
37Tobias Alkefjärd01:42:41
38Tina LindellEskilstuna01:43:16  191
39TonyEklundKöpingskamrater01:44:09  1703
40Tomas AnderssonRåby Rekarne FIF01:45:27  187
41Robert LandinEskilstuna CK01:45:35  1451
42Manoharan GaneshanEskilstuna Fazer IF01:45:48
43Michael Rinman Westermo Teleindustri01:45:52  181
44Lars HolmströmIKW Köping01:46:12  186
45Jessica Sundh100%SUND01:48:59  78
46Lennart BonsSkälby IBK Multisport01:49:07  1900
47Peter AnderssonSala01:50:35  1311
48Mats ErikssonSkälby IBK Multisport01:52:58  1948
49Anna LisjöSportic Gym01:53:48
50Markus Medin01:54:13
51Lars Fridström01:54:17
52Fredrik Svedberg01:56:21
53Sören JonssonSkultuna IS01:57:19  936
54Karl Cederlöf Westermo Teleindustri01:57:26  1881
55Saga DahlsbergIKW Köping02:03:00  2001
56Ove JohanssonVM Triathlon Köping02:06:37  1975
57Anders Karlsson Westermo Teleindustri02:10:56
58Stig Andersson02:15:44
59Åsa Svedberg02:19:15
60Anna-Lena Jäderberg02:24:14  552
61Tomas Malmqvist Westermo Teleindustri02:33:40  2027
0Anna HagströmVilsta ikDNF  1729
0Linda Losvall Westermo TeleindustriDNS
0Jennie NimborgVilsta IKDNS  1416

MTB

PlacNamnKlubbTid
1Pär MörkCK Ceres00:53:00 1491
2Mattias LindblomJärfälla CK00:58:52  129
3Markus WesterlundEvry01:01:53  1389
4Urban Lindroth01:02:19  1524
5Mats AllströmEskilstuna CK01:02:20  1947
6Mats Ingvarsson01:03:01  817
7Royne Malmström01:03:14  1998
8Joakim HagströmHällbybrunns IF01:03:55  1855
9Martin KarlssonTeam Tuul's Tak Eskilstuna01:04:12  1424
10Joakim Nyström Vilsta IK01:04:58  1856
11Leo Brodin01:05:00  804
12Tomas CarlssonKatrineholm01:05:25
13Mattias Lodin01:05:46  130
14Glenn CarlssonTeam SN Elteknik AB01:05:49
15Mikael Ferm01:06:37  1574
16Erik GrothVästerås01:06:38
17Johan AbrahamssonKungsörs SK01:06:56  310
18Katarina ErikssonÄrla IF01:07:13  101
19Henrik EmilssonTrafikverkets fritidsförening01:07:27  1832
20Pasi JantunenEVRY01:08:01  1425
21Olle GerdtmanCK Ceres01:08:10  1505
22Jan KarlssonTeam Tuul's Tak Eskilstuna01:08:20  1548
23Emil Hedin01:08:41
24Jonny von Walden01:09:19  1872
25Fredrik IdlingFMV Sport01:09:44  1810
26Jonas HällbomEskilstuna CK01:10:53  88
27Mikael SjöbergEskilstuna01:10:56
28Mats Modin Westermo Teleindustri01:11:17  1549
29Fredrik AnderssonWestermo Teleindustri01:11:23  1590
30Michael Carnwall01:11:36  134
31Robert LandinEskilstuna CK01:12:30  1451
32Rolf KndmarkStora Tidö01:12:50  1996
33Anna Gyllstål Westermo Teleindustri01:13:56  1593
34Stig GerdtmanVingåkers OK01:14:18
35Erik Linder01:14:26
36Marcus Tvedberg01:14:53
37Lennart BonsSkälby IBK Multisport01:15:08  1900
38Matti KlavenbergTEAM Korpen Eskilstuna01:15:25  1950
39Henrik Teleniuskungsörs sk01:15:26  67
40Mats ErikssonSkälby IBK Multisport01:15:27  1948
41Gatis Lokmanis01:17:17  1598
42Richard Palskog01:19:26  1995
43Pontus Eriksson Westermo Teleindustri01:20:05  157
44Lars-Göran Gyllstål01:21:15  1897
45Kenneth PetterssonEskilstuna Cykelklubb01:29:22
46Daniel Melamed01:32:28
47Daniel Sjölund01:32:46
48Örjan Axelsson Westermo Teleindustri01:37:51  2049
49Mattias Sjölund01:42:08
50Fredrik Hagström01:44:23  798
51Mika Starkensjö02:01:41  1626
52Marianne Starkensjö02:01:41
53Gustaf Rundlöf02:20:09  1820
54Per-Anders RundlöfTranemo rajders02:20:18  1983
55Linus LjungKöpings cykel 02:36:00
56Kim HällbomEskilstuna CK DNS  105
57Daniel JillgerDNS  1760
58Isak LandinEskilstuna CKDNS
59Rodolfo Vera(Västerås)DNS  1380

PF0-7, 700m

PlacNamnKlubbTid
1Molly SandströmHero00:03:42 205
2Alvin LarssonKungsörs SK00:03:48  207
3Maja IngemarssonEvry00:03:53  1931
4Maja Bohlin00:03:55
5Kevin BjarkeBie Golf00:04:06  1886
6Viktor Vesper00:04:06  2035
7Elvin Chressman00:04:19  1784
8Alvin PalmJimmy Brainrunners00:04:20
9Wiggo ZetterdahlHero Teknik00:04:29  259
10Erik Göthberg00:04:30  211
11Max Järvenpää -00:04:37  132
12Oliwer Zetterdahl00:04:38  1969
13Lovisa BylundFagersta Södra00:04:39
14Isak Vesper00:04:48  1845
15Albus Wahlstrand00:04:51  213
16Ida BrunåkerOstra00:04:52  1840
17Helga JohanssonAlgryts IF00:04:58  214
18Märta JohanssonAlgryts IF00:04:59  1050
19Wilma Söderberg GyöriEvry00:05:01  2044
20Tove AnderssonSträngnäs00:05:14  460
21Mathilda PalmJimmy Brainrunners00:05:15  458
22Simon Carnvall00:05:23  1042
23Alex Feltham00:05:26  3
24Max GranbergOstra00:05:27
25Noel Malmström00:05:33  1966
26Jakob LindbergOstra00:05:36
27Jonas Bohlin00:05:45  1868
28Amelia Lundberg00:05:47
29Elsa BertilssonOstra00:05:51  1782
30Gustav Rinman00:06:04  1823
31ElviraLarssonKungsör00:06:10  1701
32Nelly Flodén00:06:11  1964
33Vildha Ling00:06:12  2036
34Felix Wallon00:06:20  1804
35Emilia Hildenborg00:06:27  225
36Gustav BeijnoffOstra00:06:30  1822
37Tova Ekholm00:06:32  1044
38Viggo Ling00:06:42  1116
39Stellan Persson00:06:54  2011
40Martin Selander00:06:56  448
41Rasmus Johannessen00:06:57  160
42Ille Persson00:07:14  1843
43Emma Zakrisson -00:07:36
44Stella Fernerud00:07:56  2009
45Lowisa HaaralaKungsörs SK00:08:03  1914
46Hanna KarlssonKungsörs SK00:08:53  1827
47Frida AnderssonSträngnäs00:08:57  1812
48Stella Rinman00:08:59  2010
49Hugo Malmström00:09:19  1836
50Frank RosedahlOstra00:09:51  1807
51Neo Ekholm  367
52tobias granath  344
53Ebba GranbergOstra
54Emilia HollåsOstra  1086
55Kevin BjerkeBie GoifDNS  209
56Emilia VikmanDNS
57William BeijnoffOstra  2038

PF8-9, 1400m

PlacNamnKlubbTid
1Felix Fredlund00:06:50 201
2William LindgrenEskilstuna Friidrott00:07:05  232
3Nanna PerssonKungsör00:07:18  208
4Signe JohanssonAlgryts IF00:07:23  206
5Oskar BrunåkerOstra00:07:53  956
6William Lundberg00:08:30
7Ellie NilssonOstra00:08:43  1780
8Hilda BertilssonOstra00:08:44  1835
9Linn NilssonOstra00:08:57  1907
10Emile Löfdahl00:09:42
11Alma Carnwall00:09:42
12Emma WesterbackaKungsörs SK00:09:50
0Alva LarssonKungsörDNF  217
0Maja IngemarssonEvryDNS  1931
0Hannes JantunenEVRYDNS

PF10-11, 2100m

PlacNamnKlubbTid
1Viktor LarssonKungsörs SK00:10:39 260
2Ludvig BylundFagersta Södra00:10:40
3Elias AxelssonKungsörs SK00:12:56  39
4David Felthamn00:13:59  1764
5Emma KarlssonKungsörs SK00:15:00  47
6Felicia Pettersson00:15:00  50

PF12-13, 2100m

PlacNamnKlubbTid
1Jonathan FredlundGLIF00:09:28 91
2Elina JantunenEVRY00:10:34
3Emil IngemarssonEvry00:12:55  1284
4Edwin AxelssonKungsörs SK00:14:32

Resultat 2012

Korta, 5.2km

PlacNamnKlubbTid
1Gustav JohnssonHällbybrunns IF23:39  63
2katarina ErikssonÄrla IF24:56  101
3Daniel BixoVilsta IK25:01  32
4Curt Landströmkungsör26:44  31
5Katarina LissTunafors SK26:57  103
6Mauri Männikkö27:19  131
7Ida AxelssonÄrla IF28:57  69
8Madeleine HademalmEskilstuna29:22  114
9Karl AnderssonKungsörs SK30:07
10Melvin AnderssonKungsörs SK32:01  133
11Emma Johnsson32:03  46
12Susanne HademalmSkogstorp34:42  247
13Charlotta LundinAXA Sports Club36:20  26
14Jussi KallanvaaraIKW Wetmannia39:54
15Solveig KåbergKungsör57:40  243
16Per SköldinKungsör57:40  154
999Annika Holgersson NijegorodovKungsörDNS  359

Milen, 10.0km

PlacNamnKlubbTid
1Simon SköldVästerås LK40:32
2Linus karlssonTunafors Sk41:07  406
3Tomas LissEskilstuna Ok41:19
4Örjan GustavssonVilsta IK44:34
5Peter BomanFörsvarsmakten IKA45:19  155
6Robert PetterssonHero47:58
7Johan Ljungblom48:27  86
8Erik Petersen48:44
9Peter YlsöbäckVilsta IK48:54  156
10Anton Björnberg49:31  15
11Stina KöglIKW Köping49:46
12Jocke Wallon50:05  81
13Alfred AnderssonBK Köping50:07  4
14Daniel RibaricKungsör52:35  33
15William DahlgrenKungsör52:58
16Clas JacobsonKungsörs SK53:08  28
17Tomas Eriksson53:23  253
18Tage EkKungsör53:27  250
19Per Björnberg54:15  151
20Fredrik KarlssonDynamix Köping54:36
21Liivi Riming56:14  111
22Magnus FärnströmFörsvarsmakten IKA57:33
23Annika Wass58:00
24Angelica EngforsKungsörs IBK58:12
25Janne FunckeKSK58:29
26Fanny PerssonKungsörs IBK58:32
27Andreas karlsson59:17
28Caroline HaaralaKungsör03:12  21
29Sten AxelssonVilsta IK01:04:34  245
30Jack LarssonVilsta IK01:04:35  73
31Linda KjellmanKungsör01:04:59
32Agneta Lambert-MuellerGötlunda01:16:37  1
33Nicci SundqvistKungsörs IBK01:18:56
34Lars-Olle ArnessonKvicksund01:25:05  315
35Jolin OttossonKungsörs IBK01:29:07
36Elin AxbergKungsörs IBK29:07
37Fredrik AxbergKungsörs IBK01:29:08
38Michael CarnwallKungsör01:31:56  134
999Ida LeekKungsörs IBKDNS
999Rebecca GranbergKungsörs IBKDNS
999Ronja PetterssonKungsörs IBKDNS  237
999Sandra RozenKungsörs IBKDNS
999Fredrik Strengbom SpaanderDNS

Långa, 18km

PlacNamnKlubbTid
1Patric SjöströmKöping01:13:23
2Joakim Skoglundkarbergsskolans IF01:21:07
3Robert KorsmanHällbybrunns IF01:21:30  169
4Robert Lundgren Eskilstuna IK01:21:50
5John Erensjö01:22:59
6Andreas PetterssonRåby Rekarne FIF01:23:23  172
7Joel Pennerborn Köping01:23:52  173
8Markus WesterlundEvry01:24:59  174
9Anders Selander01:25:49  175
10Eva-Maj JohanssonSK Trim01:25:53
11Robin ElofssonArboga01:26:47  177
12Mikael PerssonHemlingby LK01:26:52
13Gunnar MunkteliusSK Trim01:27:33  179
14Robin ErnebySK Trim01:29:10
15Michael Rinman Stora Sundby01:29:42  181
16Jonas LindgrenEskilstuna01:30:18  182
17Pasi JantunenEvry01:30:59  183
18Joakim HellströmJönköping01:32:35  184
19Tony Eklund01:34:30  185
20Lars HolmströmIKW Köping01:34:46  186
21Tomas AnderssonRåby Rekarne FIF01:35:12  187
22Erik JohanssonVilsta IK01:37:38  188
23Arne MalmqvistIKW Köping01:38:15  189
24Martin ÅhlinBie01:38:54  190
25Tina LindellEskilstuna01:39:05  191
26Laila NorrmanVilsta IK01:40:59  192
27Kurt Ek01:46:26  193
28Henrik CarlssonValla IF01:48:48
29Anders Bergström02:12:37  195
999Petra LundgrenEskilstuna IKDNS
999Anette Högberg100% SundDNS  197
999Stefan RåbergSkogstorpDNS
999Raimo Kamunen18km???DNS
999Pontus AhonenVilsta IKDNS  200

MTB 18km

PlacNamnKlubbTid
1Per MörkCK Ceres49:52 153
2Markus WesterlundEvry50:23  174
3Henrik JohnssonHellbybrunn IF56:00
4Daniel BixoVilsta IK56:09  32
5Oscar StridfeltdEskilstuna ck56:55
6Jörgen MartinssonHeds IF57:56  96
7Michael HallgrenEskilstuna ck58:10
8Jimmy MikkiverKöpings cykel och Multi01:00:20
9Anders AgeborgKSK01:03:14
10Pasi JantunenEvry01:06:15  183
11Emil AnderssonKungsörs SK01:07:26  44
12Birgitta Wallström01:08:33
13Mattias Lodin01:08:45  130
14Rolf Kindmark01:09:09  236
15Fredrik Andersson01:09:11  369
16Johan Ljungblom01:09:38  86
17Kim Hällbom01:10:19  105
18Jonas Hällbom01:10:25  88
19Matti KlevenbergHållsta01:13  128
20Pontus Eriksson01:14:34  157
21Anna GyllstålHälsogymmet01:14:45  12
22Henrik TeleniusKungsörs SK01:15:05  67
23Mikael Lander01:15:16
24Lars Göran Gyllstål01:18:47
25Oskar AnderssonKungsörs SK01:19:45
26Jörgen Wallström01:21:35
27Ida Axelsson01:23:50  69
28Katarina ErixonVilsta IK01:23:51
29Oiva MänniköKungsörs SK01:35:46  146
30Sören TrolinSKF Mekan, Katrineholm01:44:31
31Jonny FriskSKF Mekan, Katrineholm01:44:35
999Mattias LindblomJärfälla CKDNS  129

PF 0-7, 550m

PlacNamnKlubbTid
1Felix FredlundGillberga Lista IF02:35 201
2Martin LissTunafors SK02:39  202
3Aprilia Rimling02:41  203
4Gustav Mattson02:47
5Molly SandströmHero02:48  205
6Signe JohanssonAlgryt02:49  206
7Alvin LarssonKsk02:52  207
8Nanna Persson02:54  208
9Kevin BjerkeBie Gdif02:57  209
10Alva VesterbackaKungsör03:00  210
11Erik GöthbergKungsör03:01  211
12Emilie Löfdahl03:02
13Albus WahlstrandKungsör03:24  213
14Helga JohanssonAlgryt03:28  382
15Emma Ek03:42
16Alex Felthamn03:57  3
17Alva Larsson04:10  217
18Elvira larsson04:12  218
19Ellinor Offerman04:25
20Rasmus Johannesson04:29  220
21Elias LissTunafors SK04:32  221
22Albin AnderssonArboga04:35  222
23Moa Lindeberg04:38
24Hilma Persson05:00  224
25Emilia HildenborgStora Sundby05:38  225
26Oscar Ek05:46
27Leni Andersson06:52  227
28Lovisa HaaralaKungsör07:48  228
29Wiggo Zetterdal12:17:11  259
30Olier zetterdal12:17:37  230
999Nora RinmanStora SundbyDNS  231
999William LindgrenDNS  232
999Gustaf LundgrenDNS
999Oskar GöranssonDNS

PF 8-9, 1800m

PlacNamnKlubbTid
1Johan Åkerberg Gillberga-Lista IF08:27 85
2Elias AxelssonKSK09:55  39
3Simon Kun11:42
4Felix Pettersson12:50  51
5Elsa Jonsson12:59  41
6Viktor LarssonKSK13:34  260
7Moa GustavssonStora Sundby13:35
8Gabriel RinmanStora Sundby14:36
9Elvira Löfdahl15:57
10Emma KarlssonKungsörs SK16:01  47
11Felicia Pettersson16:04  50

PF 10-11, 3100m

PlacNamnKlubbTid
1Emic KunHällby16:08
2Jonathan FredlundGillberga-Lista IF16:13  91
3Felix PusstinenKSK16:44
4Sofia BertilssonGillberga-Lista IF16:45  242
5Isac Manner17:36  72
999Albin Söderlind Järfälla OKDNS  2

PF 12-13, 3100m

PlacNamnKlubbTid
1Linus KarlssonKungsörs SK14:15 113
2Mathilda EklundIKW14:31  127

Resultat 2011

Korta, 5.2km

PlacNamnKlubbTid
1Kristoffer Eliasson Mörsils IF21:38  107
2Fredrik Pettersson22:24
3Nicklas Elofsson24:13
4Katarina Eriksson Ärla IF25:23  101
5Pontus Olofsson BerfeldtÄrla IF27:22
6Tage Ek27:51  250
7Karin Gunnarsson29:41
8Emma Johnsson Hällbybrunns IF31:16  46
9Malin Olofsson BerfeldtÄrla IF31:21
10Roger Edlund31:28  166
11Anders Hedar Eskilstuna OL32:59  9
12Tommy Enarsson37:12
13Kjell Feldt Kungsörs SK41:40
14Per Sköldin45:55  154

Milen, 10.0km

PlacNamnKlubbTid
1Fredrik Larsson Kungsörs SK42:19 57
2Markus Lundberg42:53
3Janne Salmela45:23  76
4Johan Ljungblom46:15  86
5Mona Bierfeldt47:41
6Rikard Skogh Näldens IF48:11
7Gustav Johnsson Hällbybrunns IF49:28  63
8Alfred Andersson Boxningsklubben Köping49:56  4
9Ulf Larsson50:00
10Jimi Jacobson Kungsörs SK50:41
11Jonas Öjbrandt50:42
12Benny Söderström Försvarsmakten IKA50:48  19
13Katarina Liss Tunafors SK51:12  103
14Leif Tranefors Stora Sunby51:18
15Stefan Lundeqvist51:35  244
16Ulrika Nielsen51:49
17Erik Johansson Vilsta IK52:32  188
18Cecilia Johnsson Hällbybrunns IF52:46
19Martina Liss54:51  126
20Benny Hed56:05  18
21Jesper Hedar Eskilstuna OL56:22
22Marco Wirtanen Kungsörs SK57:22  119
23Marie Hedar Eskilstuna OL57:54  121
24Anders Gunnarsson58:05
25Sten Axelsson Vilsta IK58:06  245
26David Klint Valskogs IF58:07  35
27Marita Oilenius Kungsörs SK33
28Jack Larsson Vilsta IK05:41  73
999Ali Pirgholizadeh EskilstunaDNS

Långa, 18km

PlacNamnKlubbTid
1Per Janzon Arboga OK01:11:57 152
2Fredrik Gustafsson Strängnäs Skidklubb01:12:48
3Roger Karlsson Västerås löparklubb01:15:33
4Joel Jungersten01:22:35
5Robin Elofsson01:24:59  177
6Jan Viklund01:29:13  74
7Kerstin Rosenqvist Västerås löparklubb01:29:56
8Andreas Pettersson Råby Rekarne01:31:31  172
9Lars Holmström01:32:36  186
10Magnus Jakobsson01:33:30  116
11Mikael Segerholm Västerås löparklubb01:33:56
12Christer Lindeborg01:34:14  27
13Tomas Andersson Råby Rekarne01:39:09  187
14Malin Andersson Arboga brandförsvars01:42:29
15Jessica Sundh Kungsörs SK01:54:03  78
16Juha Manner Hällbyanstaltens IK01:58:43
17Agneta Lambert-Mueller02:50:43  1
999Örjan LarssonHallstahammarDNS

PF 0-7, 550m

PlacNamnKlubbTid
1Hannes Klint02:45 65
2Cornelia Manner02:47
3Martin Klinga02:59
4Felix Pettersson03:05  51
5Nora Tjulin03:13
6Felix Fredlund Borsökna Bikers03:15  201
7Hugo Löfgren03:19  68
8Alvin Larsson Kungsörs SK03:24  207
9Martin Liss03:25  202
10Nanna Persson Kungsörs SK03:26  208
11Felicia Pettersson03:29  50
12Max Järvenpää03:30  132
13Oskar Rosenqvist Västerås löparklubb03:34  150
14Alva Vesterbacka03:51  210
15Disa Klein03:53
16Alex Feltham03:56  3
17Molly Landström03:57  141
18Rasmus Hedar Eskilstuna OL04:04  159
19Tuva Selander04:05
20Tilde Lund04:06  252
21Albus Wahlstrand04:10  213
22Moa Öjerbrant04:11
23Kajsa Abrahamsson04:12  98
24Sebastian Tranberg04:15
25Wiggo Zetterdahl04:16  259
26Erik Göthberg04:20  211
27Alva Larsson04:39  217
28Elvira Larsson04:44  218
29Cecilia Högberg04:54
30Oliwe Zetterdahl05:10
31Elenor Oggerman05:17
32Rasmus Johannesson05:56  220
33Albin Andersson Arboga sk06:24  222
34Collin Tranberg08:05
999Hilma PerssonKungsörs SKDNS  224
999Emil Edstam Valskogs IKDNS

PF 8-9, 1800m

PlacNamnKlubbTid
1Isac Manner Bk Köping08:41 72
2Anton Rosenqvist Västerås löparklubb08:44  16
3Viktor Larsson Kungsörs SK09:28  260
4Benjamin Karlsson Kungsörs SK09:54  17
5Wille Tjulin10:40
6David Feltham10:49  34
7Ceasar Tengbrand11:03  22
8Jonatan Högberg11:55
9Ida Selander11:59  71
999Rebecca Fritzell Vilsta IK DNS

PF 10-11, 3100m

PlacNamnKlubbTid
1Joel Andersson13:30 82
2Celine Allard Forsberg Vilsta14:31  25
3Svante Löfgren16:17
4Jonathan Fredlund16:57  91
5Melvin Andersson Kungsörs SK24:39  133
6Marcus Olenius25:14
7Frida Peterson28:35  61
8Hanna Johansson28:37  64
9Frida Palmer28:38

PF 12-13, 3100m

PlacNamnKlubbTid
1Einar Johansson Vilsta IK12:00
2Tilda Lundström Eskilstuna Friidrott13:32  251
3Linus Karlsson Kungsörs SK13:59  113
4Amanda Norberg17:45
5Julia Andersson17:46
6Martin Göthberg25:13

Resultat 2010

Korta, 5.2km

PlacNamnKlubbTid
1Peter KujanpääKungsörs SK21:20
2Tero SuontaustaKöping21:45  340
3Daniel Ekman24:07
4Björn PihlKungsörs SK26:11  281
5Curt Landström27:34  31
6Peter LöfgrenKungsörs SK28:06  332
7Rolf NorlingGötlunda28:36
8Jari MannerHällbyanstaltens IF30:44
9Malin BertilssonGLIF31:27
10Mikael GrundArboga31:57
11Sofia AnderssonKungsörs SK33:49
12I Andersson35:22
13Emelie Högberg Schön36:20
14Lisa Tedenljung39:53
15Benno Johansson47:20
16Iréne Johansson01:03:42
17Lena WickströmAT fritid01:03:42
18Annelie GreénAT Fritid01:03:43
999Josephine GreenlandKungsörDNS

Milen, 10.0km

PlacNamnKlubbTid
1Robert ÅkerbergGillberga Lista IF47:49 334
2Michael WickströmArboga OK48:35  325
3Tomas NilssonÄrla IF48:50  345
4Peter YlsöbäckVilsta IK51:18  156
5Erik JohanssonVilsta IK51:26  188
6Ivar NäsholmÄrla IF52:01
7Robin Elofsson52:01  177
8Janne Salmela52:17  76
9Johan Ljungholm52:56
10Katarina LissStora Sundby53:14  103
11Henrik WickströmArboga OK53:54
12Thomas AugutssonMotala55:12
13Anders Holm55:13
14Leif TransforsStora Sundby GOIF55:53  316
15Mats AhllskogKöping56:06
16Sten AxelssonVilsta IK57:14  245
17Laila NorrmanVilsta IK59:08  192
18Anette YlsöbäckVilsta IK59:22
19Andreas Douan59:38
20Claes JacobsonKungsörs SK01:01:20  28
21Emil AnderssonKungsörs SK01:01:21  44
22Benny Hed01:01:46  18
23Johan Abrahamsson01:02:21  310
24Michael CarnwallKungsör01:02:23  134
25Björn Bertilsson01:02:36  280
26Mårten Lindgren01:02:44  328
27Marco Wirtanen01:02:48  119
28Jack LarssonVilsta IK01:03:21  73
29David PerssonKöping01:05:05
30Gert Persson01:05:31
31Benny Söderström01:05:32  19
32Mattias Tedenljung01:06:18
33Timo AholaKöping01:06:48  343
34Oiva MänniköKungsörs SK01:07:36  146
35Jannicke LansSt. Sundby01:08:39
36Eva AgeborgKungsörs SK01:09:35
37Lars Olle Arnesson01:30:50  315
38Tauna ArbeliusFinnveden KorpIF01:41:31
39Per Sköldin01:41:32  154
999Christoffer John GreenlandKungsörDNS

Långa, 18km

PlacNamnKlubbTid
1Johan SvärdHögby01:12:45
2Per JanzonArboga01:13:22  152
3Rikard BergStora Sundby GOIF01:27:11
4Andreas PetterssonRåby Rekarne FIF01:30:39  172
5Mikael WhernKöping01:32:02
6Martin Vestin01:33:12
7Mattias WistrandStora Sundby GOIF01:36:08
8Daniel PetterssonKungsör01:40:52
9Jessica SundhKungsörs SK01:47:25  78
10Agneta Lambert-MuellerGötlunda IF02:26:43  1
999Christina GreenlandKungsörDNS

PF 0-7, 550m

PlacNamnKlubbTid
1Johan Åkerberg Gillberga Lista03:20 85
2Albin Andersson03:49  222
3Hannes Klint Valskog IK04:03  65
4Elias Phil04:08
5Hugo Löfgren Kungsörs SK04:10  68
6Viktor Larsson Kungsörs SK04:19  260
7Jonathan Högberg04:28
8Vilhelm Kurtberg04:30
9Josefine Carnvall04:39  313
10Emilio Huerta Kungsörs SK04:43
11Melvin Persson05:00
12Evelina Nisén05:10
13Ella Holmqvist05:28
14Hanna Bertilsson Gillberga Lista05:43
15Elsa Mattson05:45
16Max Järvenpää05:49  132
17August Arvidsson06:01
18Dana Talipova06:29
19Samuel Ingesson06:30
20Alvin Larsson Kungsörs SK06:45  207
21Tobias Granath06:52  344
22Molly Landström07:07  141
23Viggo Zetterdal07:19  259
24Erik Göthberg07:41  211
25Alva Larsson07:41  217
26Elvira Larsson08:03  218
27Anna Kurtberg08:41
28Alva Arvidsson09:52
29Oliver Zetterdahl10:26  329
30Albin Andersson Arboga SK12:33  222

PF 8-9, 1800m

PlacNamnKlubbTid
1Celine Allard ForsbergVilsta IK08:23 25
2Vendela Persson08:56
3Sofia BertilssonGillberga ListaIF09:54  242
4Ceasar Tengbrand10:12  22
5Oscar Rundberg11:26
6Melvin AnderssonKungsörs SK11:27  133
7Isac Manner11:31  72
8Ida Selander11:41  71
999Jonathan FredlundGillberga Lista IFDNS  91
999Sofia BertilssonDNS  242
999Cajsa ÅkerbergGillberga Lista IFDNS  282
999Benjamin Högberg BergqvistDNS  278

PF 10-11, 3100m

PlacNamnKlubbTid
1Okänd14:11
2Cajsa ÅkerbergGillberga14:13  282
3Terese Nilsson FornstedtÄrla IF17:08
4Alexander SundhKungsörs SK17:41
5Frida Bertilsson18:56
6Benjamin Högberg Bergqvist19:15  278
999Ida BertilssonDNS

PF 12-13, 3100m

PlacNamnKlubbTid
1Alfred AnderssonBoxningsklubben Köping13:32 4
2Emma JanssonIKW Köping13:49  297
3Daniel Nilsson FornstedtÄrla IF15:56
999Tilda LindströmEskilstuna FriidrottDNS  251

Resultat före år 2000

Här kommer vi att fylla på med resultat från Björnlunkens första era, den som avslutades 1999. Vi saknar fortfarande en resultat från en hel del år och är tacksamma om någon kan hjälpa oss få tag på gamla resultat

Resultat_1977.pdf
Resultat_1978.pdf
Resultat_1980.pdf
Resultat_1983.pdf
Resultat_1985.pdf
Resultat_1987.pdf
Resultat_1989.pdf
Resultat_1990.pdf
Resultat_1991.pdf
Resultat_1992.pdf
Resultat_1993.pdf
Resultat_1995.pdf
Resultat_1996.pdf
Resultat_1997.pdf
Resultat_1998.pdf
Resultat_1999.pdf
Banrekord   
  PF0-7 År 700m    
Oliver ZetterdahlHero IF   03:23-2015
FWilda RuneborgHero03:25-2014
 PF8-9 År 1400m   
PAxel Tägil06:31-2015
FWilda RuneborgOstra06:30-2016
 PF10-11 År 2100m   
PJohan ÅkerbergHällbybrunns IF skidor08:51-2014
FWilda RuneborgRåby Rekarne09:22-2017
 PF12-13 År 2100m   
PDennis HolmstedtIK Westmannia8:00-2014
FCecilia Ankarfjord LundintIFK Mariefred09:16-2016
 Korta 5.5km   
MMagnus CarnwallVästerås21:24-2016
KMathilda EklundIK Westmannia23:54-2014
 Milen 10.0km   
MMartin HuldtEskilstuna36:54-2015
KJenny HolgerssonKöping45:24-2017
 Långa 18.3km   
MEfraim BrahneLetro Sport1:06:09-2017
KBonnie TranRåsta1:18:43-2017
 MTB   
MAndreas JohnsonEskilstuna CK43:40-2017
KLinda Rinaldo4Active53:37-2017

Not: 2013 förlängdes korta och lånmga banan med ca 200m, tidigare rekordtider har justerats för att kunna jämföras med nuvarande banlängd. För ungdomar har vi fr.om. 2013 helt ny bansträckning, så där är det nya rekord.

Nyheter!

  • * Prova sök-funktionen!
  • * Kolla in tidigare resultat från 1977 och framåt!